جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
فضای جوری است که به خاطر تغییر نسل باید تاوان سختی بدهیم ولی پای این تغییر نسل ایستاده ام.
کد خبر: ۷۱۷۳
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۰:۰۶

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از فارس، وحید شمسایی، سرمربی تیم ملی فوتسال درباره آغاز اردوی تیم ملی فوتسال از تاریخ سوم فروردین اظهار داشت: پس از امضای قرارداد کادر فنی تیم ملی فوتسال با فدراسیون، اولین اردوی خودمان را از روز چهارشنبه سوم فروردین ماه با حضور 33 بازیکن آغاز خواهیم کردیم، البته در حال حاضر 32 بازیکن را به اردو دعوت کردیم و حسین طیبی به خاطر حضور در مسابقات لیگ پرتغال در این اردو حضور ندارد.

وی ادامه داد: همچنین علیرضا سفال منش، مربی تیم ملی اول فروردین از کانادا به تهران خواهد آمد و در کنار مصطفی نظری، مربی دروازه بانان تمرینات را تا روز سه شنبه نهم فروردین ماه ادامه خواهیم داد. سپس بازیکنان بعد از دو روز استراحت به اردوی متصل به اعزام تیم ملی فوتسال به قرقیزستان دعوت خواهند شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال عنوان کرد: می ‌دانستیم مسئولان فدراسیون به خاطر دو بازی تیم ملی فوتبال برابر کره جنوبی و لبنان مشغله زیادی دارند و نمی‌خواستیم این وسط آنها را از این فضا دور کنیم. ان شاءالله تلاش مى کنیم کارهایمان را عملیاتی کنیم و به اهدافمان برسیم. احساسم این است که قدم سنگینی برداشته‌ایم و فدراسیون باید از این تیم حمایت کند. کار سختی داریم ولی توکلمان به خدا است.

شمسایی درباره برنامه های پیش روى این تیم گفت: نسبت به تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا باید کار را جلو ببریم. در این تقویم، یک مسابقات مقدماتی و یک مسابقات نهایی قهرمانی آسیا وجود دارد. بازی‌های لیگ برتر فوتسال را زیر نظر داشتیم تا کسی از قلم نیافتد. عملکرد تک تک بازیکنان لیگ را دیدم و آمار سنی تیم در حال حاضر بین 23 تا 24 سال است. همچنین 25 بازیکن را برای مسابقات مقدماتی قرقیزستان ریجستر کردیم. تفکر کادرفنی برای بازیهای آسیایی این است که با یک برنامه ریزی خوب و مناسب با سازمان لیگ فوتسال برای شروع مسابقات لیگ، فیفا دی و بازی های جام ملت های فوتسال آسیا که از اوایل مهرماه در کویت برگزار می شود، خودمان را آماده کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فضا، فضایی است که به خاطر تغییر نسل باید تاوان سختی بدهیم، ولی پای این تغییر نسل ایستاده ام و به جد پیگیر این موضوع هستم. این نسل تا الان بهترین نسل فوتسال ایران بوده و زحمت زیادی کشیدند ولی باید بدانیم وقتی سن به یک جایی می‌رسد، برنامه ریزی باید بلندمدت باشد. قطعا اشکالاتی هم در کار ما هست. فوتسال را تا جایی که می توانیم تقویت خواهیم کرد و این را بدانید تا لحظه ای که وحید شمسایی و همکارانش در مجموعه تیم ملی هستند از هیچ تلاشی برای سربلندی تیم ملی دریغ نخواهند کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال با اشاره به لیست بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی گفت:در ابتدا باید بگویم درب تیم ملی فوتسال به روی تمام بازیکنان مستعد باز است. منِ وحید شمسایی وقتی به تیم ملی فوتسال به عنوان بازیکن از سوی حسین شمس دعوت شدم فقط 20 سالم بود و یک بازیکن ناپخته بودم ولی با اعتماد و فضایی که مربیان تیم ملی از قبیل حسین شمس، سیدمهدی ابطحی و امیر شمسایی به من دادند، توانستم خودم را به اثبات برسانم. مطمئنا بعد از اعلام لیست برای بعضی ها سوال پیش آمده که چرا اصغر حسن زاده به تیم ملی دعوت نشده، باید از همین جا بگویم از زحمات تک تک بازیکنان تیم ملی تشکر می کنم.

شمسایی تصریح کرد:‌ معتقدم حسن زاده شناسنامه فوتسال ایران است و زحمات بسیار زیادی را برای تیم ملی فوتسال کشیده است. هدفمان این است که تغییر نسل داشته باشیم و این امر کار سختی است. این سختی را به جان می خریم تا تغییر نسل رخ دهد. برای موفقیت می جنگیم و تا روزی که هستیم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم. آنچه مسلم است این امر مهم زمان می برد اما باتلاش پیش می رویم.

وی اضافه کرد: از سال 92 که فوتسال شروع شد و تا همین لحظه که سکان هدایت تیم ملی فوتسال در اختیار بنده و همکارانم است از تمامی باشگاهها و مربیان که توانستند بازیکنان ارزنده ای را پرورش دهند، تشکر می کنم و دست بیعت با کل خانواده فوتسال می دهیم. کار کردن با وحید شمسایی بسیار سخت است چون من خودم در زندگی ورزشی ام سخت تمرین می کردم. همانطور که می دانید 20 اسفندماه لیگ برتر فوتسال به پایان رسید و تمام بازیکنانی که به اردو دعوت شدند باید آماده سر تمرینات حضور داشته باشند، چرا که بازیکن حرفه ای باید تفکرش رو به جلو باشد. همچنین این ذهنیت را داشته باشند که هیچ بازیکنی جایگاه صد در صدی در تیم ملی ندارد، مگر اینکه خودش در این مسیر تلاش کند.

سرمربی تیم ملی فوتسال عنوان کرد: از اعتماد هیات رئیسه فدارسیون فوتبال چه در زمان عزیزی خادم و چه میرشاد ماجدی تقدیر و تشکر می کنم. همچنین از احسان اصولی که در مسیر مستقیم فوتسال هستند، تشکر می کنم. امیدوارم با قدرت از این رشته حمایت کنند، چرا که برای رسیدن به جایگاه واقعی فوتسال در آسیا و جهان نیاز به حمایت و پشتوانه صد درصدی فدراسیون فوتبال داریم.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتسال کشورمان در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا با تیم های قرقیزستان، ترکمنستان و مالدیو به رقابت می پردازد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: