جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
جانشین رئیس پلیس راهور آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محور‌های مواصلاتی کشور را تشریح کرد.
کد خبر: ۷۱۵۳
۲۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۷

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار سید تیمور حسینی در تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور، در روز جاری (جمعه 27 بهمن) اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور کرج - چالوس (محدوده‌های شهرستانک تا نسا و سیاه‌بیشه و هریجان)، در مسیر جنوب به شمال محور هراز (محدوده بایجان تا سه‌راهی چلاو و محدوده امامزاده هاشم)، در آزادراه قزوین به رشت (محدوده عوارضی و رودبار)، در آزادراه تهران - شمال جنوب به شمال از محدوده تونل شماره 18 تا انتها، در آزادراه کرج به قزوین(محدوده پایانه شهید کلانتری تا بهشت سکینه) و در آزادراه قزوین به کرج(محدوده پل فردیس) نیمه‌سنگین است.
به گفته جانشین رئیس پلیس راهور، تردد در جاده‌های کشور از روز 25 اسفند ماه تا ساعت هشت صبح امروز جمعه به نسبت مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در برخی جاده‌های اصلی و پرتردد کشور این افزایش چشمگیرتر بوده به‌گونه‌ای که در همین مدت تردد در آزادراه تهران - قم 87 درصد، در آزادراه اصفهان 64 درصد و در جاده‌های منتهی به استانهای شمالی 80 درصد افزایش یافته است.

این مقام انتظامی از وزش باد شدید و پدیده گرد و غبار در جاده‌های استان سیستان و بلوچستان و بارش باران در برخی از جاده‌های استان اردبیل خبر داد.

به گفته حسینی، عدم توجه به جلو با 45 درصد، تخطی از سرعت مجاز با 6 درصد و عدم توانایی در کنترل وسایل‌نقلیه با 13 درصد، بیشترین علل تصادفات اخیر بوده است.

جانشین رئیس پلیس راهور ادامه داد: 27 درصد تصادفات در بازه زمانی 16 تا 20 و 23 درصد در بازه زمانی 12 تا 16 روی‌ داده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شروع سفرهای نوروزی در جاده‌ها و همزمانی این سفرها و ظرفیت محدود جاده‌ها، ترافیک نیمه سنگینی در برخی از جاده‌های کشور ایجاد شده است، رانندگی در جاده‌ها در این شرایط صبر و حوصله بیشتری لازم دارد.

حسینی با تأکید بر اینکه رعایت حقوق سایر رانندگان و عابران در این شرایط از الزامات سفر است، گفت: حدود 34 درصد از تصادفات رانندگی در کشور ما در جاده‌ها رخ می‌دهد اما حدود 73 درصد از جان‌باختگان در جاده‌ها هستند که این نشان می‌دهد رانندگان باید در جاده‌ها توجه ویژه‌تری به رعایت مقررات رانندگی داشته باشند.

این مقام انتظامی یادآور شد: عامل بیش از 85 درصد تصادفات مربوط به خطای انسانی و بیشتر آن مربوط به عجله و شتاب در رانندگی است.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: