جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره مصوبه تغییر ساعت رسمی توضیح داد که اختیار تصمیم‌گیری در این زمینه به دولت محول شده است.
کد خبر: ۷۱۴۲
۲۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۴

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از تسنیم، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، درباره مصوبه مجلس درباره بحث تغییر ساعت رسمی کشور، تصریح کرد: بحث تغییر ساعت در بسیاری از کشورها مطرح است در ایران هم قبل از انقلاب این تغییر انجام می‌شد، بعد از انقلاب مدتی وقفه ایجاد شد و مجددا از سال 70 با تصویب دولت هر ساله در نیمه اول سال، ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شد.

وی افزود: سال 84 دولت نهم مسئله تغییر ساعت را اعمال نکرد و مجلس در سال 86 قانونی را مصوب کرد که این تغییر هر ساله انجام شود؛ این موضوع ادامه داشت تا اینکه امسال نمایندگان عزیز در مجلس شورای اسلامی طرحی دادند که قانون سال 86 لغو و نسخ شود؛ یعنی اینکه در این باره قانون الزام‌آوری وجود نداشته باشد و به عبارت دیگر در این باره اختیار به دولت برگشت.

معاون پارلمانی رییس جمهور تاکید کرد: بنابراین ما با این طرح در مجلس مخالفت نکردیم چون روال عادی خود را طی خواهد کرد، یعنی اختیار به دولت باز می‌گردد و دولت در این باره تصمیم می‌گیرد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: