جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
با پایان محکومیت پنج‌ساله و در ازای آزادسازی ۵۳۰میلیون دلار از اموال بلوکه‌شده ایران، احتمالا نازنین زاغری در روزهای آینده مبادله خواهد شد.
کد خبر: ۷۱۱۱
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۳

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از مهر، براساس شنیده‌ها، «نازنین زاغری» که چند سال پیش در ایران به اتهام جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و محاکمه شده بود، در ازای آزادسازی ۵۳۰ میلیون دلار اموال بلوکه شده ایران در روزهای آینده آزاد می‌شود.

او که به عنوان یکی از سرشبکه‌های جاسوسی MI۶ انگلیس شناخته می شد، عضو تعدادی از مؤسسات انگلیسی مرتبط با سرویس امنیتی این کشور است که در زمینه‌های مرتبط با سایر کشورهای جهان به‌ویژه در حوزه غرب آسیا فعالیت می‌کنند.

«حجت کرمانی» وکیل نازنین زاغری در گفتگویی با بیان اینکه پاسپورت انگلیسی نازنین زاغری به وی تحویل داده شده اما زمان خروج از کشور وی هنوز مشخص نیست، گفت: امیدواریم این امکان به زودی فراهم شود.

نازنین زاغری که تابعیت انگلیسی دارد ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد. وی سال ۹۵ حکم ۵ سال زندان دریافت کرد و در پرونده دیگری در اردیبهشت امسال بار دیگر به یک سال زندان محکوم شد.

سپاه ثارالله کرمان ۲۶ خرداد سال ۹۵ با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود: وی با عضویت در شرکت‌ها و مؤسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است. نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: