جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
معاون وزیر خارجه آمریکا:
معاون وزیر امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین گفت: فکر می‌کنم به توافق نزدیک هستیم.
کد خبر: ۶۹۵۸
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۳

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از ایرنا، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی در گفتگو با فاکس نیوز افزود: فکر می کنم به یک توافق در مذاکرات وین نزدیک هستیم و می‌خواهیم همه طرف‌ها از جمله روسیه از خود جدیت نشان دهند.

معاون وزیر خارجه آمریکا در تداوم سیاست هراس از پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران اضافه کرد: بسیار نگران اقدامات ایران هستیم و تصور کنید ایران یک سلاح هسته‌ای داشته باشد.

شرمن تصریح کرد بنابراین باید این مسأله را حل کنیم و به رفتارایران در منطقه رسیدگی کنیم. بنابراین ما به همه این امور رسیدگی خواهیم کرد اما ابتدا باید این توافق را بدست آوریم.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا با هراس از نفوذ منطقه‌ای ایران مدعی شد اگر ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد، قدرت آن در منطقه و توانایی آن برای مقابله با ما و متحدان ما بسیار افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد جو بایدن رئیس جمهوری و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و من بسیار مصمم هستیم که ایران هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند و پس از آن ما می‌توانیم به رفتار تهران در منطقه رسیدگی کنیم.

شرمن درباره توافق احتمالی پیش رو گفت که مذاکرات به اتمام نرسیده‌اند. ما از همه طرف‌ها می‌خواهیم جدی باشند.

شرمن در پاسخ به سوال دیگری درباره نفوذ منطقه‌ای ایران گفت: بدون شک این یک اولویت برای ما است. ما درحال همکاری با متحدان و شرکای خود برای رسیدگی به این امور هستیم.

مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن روز یکشنبه به وقت محلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز درباره مذاکرات وین گفت: اوضاع کنونی به این شکل است که مذاکره کنندگان مختلف به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند و ما باید ببینیم روزهای آینده در رابطه با دیپلماسی پیرامون توافق هسته‌ای چه اتفاقی می‌افتد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: