جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
تشت‌زر:
هافبک پیشین استقلال با بیان اینکه خریدهای این فصل آبی پوشان بهتر از گذشته بوده است، گفت: سیلوا با اینکه زمان کوتاهی است در استقلال حضور دارد اما نشان داد از آمادگی کامل برخوردار است.
کد خبر: ۶۹۴۱
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از مهر، کوروش تشت زر در خصوص پیروزی یک بر صفر استقلال برابر نفت آبادان گفت: بازی با نفت یکی از بهترین بازی‌های استقلال در این فصل بود. با اینکه نفت پرسپولیس را در هفته گذشته برده بود و انگیزه زیادی برای شکست استقلال داشت اما آبی‌ها توانستند این تیم را هم همانند دیدارهای قبلی شکست داده و با یک روحیه خوب، خود را آماده دربی کنند.

وی افزود: خیلی‌ها در این مدت از فرهاد مجیدی ایراد گرفتند که زیبا بازی نمی‌کند و بردهایش اقتصادی است. اما می‌دانیم که در تورنمنت‌های بزرگ دنیا هم بسیاری از تیم‌ها به این شیوه قهرمان شدند. نیازی به زیبا بازی کردن نیست. هدف کسب سه امتیاز و رسیدن به قهرمانی است که فکر می‌کنم هواداران هم از این موضوع بسیار راضی هستند.

هافبک پیشین استقلال در خصوص عملکرد خط دفاعی استقلال هم گفت: با آمدن گابریل پین به استقلال شاهد خوب شدن ساختار خط دفاعی استقلال شدیم. این تیم با اینکه دو مهره ارزشمند خود را به نام یزدانی و مرادمند از دست داد اما ساختار دفاعی خود را حفظ کرد. با رفتن این دو بازیکن تأثیر گذار هم استقلال هنوز کمترین گل خورده را دارد و این یک نقطه بسیار مثبت در کارنامه این فصل استقلال است.

بیشتر بخوانید:

مدافع برزیلی دست مجیدی را باز کرد

وی در مورد عملکرد رافائل سیلوا، خرید جدید استقلال اظهار داشت: با رفتن یزدانی و مرادمند، استقلال در پست دفاع به مشکل برخورده بود و نیاز به یک مدافع کامل داشت که بتواند این خلاء حساس را پر کند. سیلوا نمایش خوبی از خود ارائه داده و اعتقاد دارم عملکرد کاری او فوق العاده بوده است. هرچه از زمان بازی‌ها بگذرد، او هماهنگ‌تر خواهد شد و می‌تواند کیفیت بالای خود را به نمایش بگذارد. در بازی با نفت او اجازه سرزنی به مهاجمان نفت آبادان را نداد و می‌توان گفت یکی از بهترین خریدهای این فصل استقلال سیلوا است. البته امیدوارم آبی پوشان بتوانند برای فصل آینده یک هافبک خلاق به خدمت بگیرند تا مشکل خط میانی استقلال هم حل شود.

هافبک پیشین استقلال در خصوص دربی نود و هشتم که روز پنج شنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، گفت: به حساس‌ترین بازی نیم فصل دوم رسیدیم. دیداری که میلیون‌ها بیننده در داخل و خارج از کشور دارد. این دیدار همیشه شرایط ویژه ای داشته. برد و یا باخت این بازی ربطی به جدول لیگ ندارد. شاید روی کاغذ، تیمی که بالاتر است باید ببرد اما این اتفاق هیچ وقت ثابت رخ نداده است. بارها شده که یکی از این دو تیم شرایط خوبی نداشتند اما توانسته اند دربی را با موفقیت به پایان برسانند. با توجه به حساسیت‌های این بازی این دیدار نیاز به خط هافبک جنگنده، بازیکنان دربی باز و حفظ آرامش دارد. اگر چه این دیدار هم مثل بقیه بازی‌ها سه امتیاز دارد اما آنقدر حساسیت بالایی دارد که دو تیم نمی‌توانند بازی همیشگی خود را ارائه کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که اصلی ترین فاکتور برای موفقیت در دربی چیست؟ گفت: به اعتقاد من مهمترین فاکتور برای موفقیت در دربی، آرامش است. دو تیم باید دو روز زودتر به اردو رفته و کادر فنی باید بازیکنان را از لحاظ روحی و روانی آماده این دیدار کند. نقش باتجربه‌ها در زمین بسیار تأثیرگذار خواهد بود. آنها هم می‌توانند جلوی حاشیه‌ها را بگیرند و هم بازیکنان جوان را که اولین دربی خود را برگزار می‌کنند را آرامش دهند تا آنها اسیر جو این دیدار سنگین نشوند اما در مجموع معتقدم تیمی که با آرامش پای به میدان بگذارد می‌تواند از موقعیت‌هایش استفاده کرده و به برد دست یابد.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا بین دربی‌های زمان شما و امروز تفاوتی وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: در دوره ما مادیات حرف اول را نمی‌زد. همه با تعصب نسبت به رنگ پیراهن بازی می‌کردند و شرایط با الان متفاوت بود. البته الان هم بازیکنان برای این دیدار تعصب بیشتری از خود نشان می‌دهند و امیدوارم استقلال بتواند در روز پنج شنبه و زمانی که داور سوت پایان دیدار را می‌زند، برنده این دیدار حساس باشد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: