جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بیش از 2 میلیون دلار در ماه برای تامین امنیت 24 ساعته "مایک پمپئو" وزیر امور خارجه سابق و "برایان هوک "دستیار ارشد سابق وزارت خارجه این کشور پرداخت می کند.
کد خبر: ۶۹۱۳
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۰:۳۰

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از وب سایت شبکه خبری" ای بی سی" آمریکا، وزارت خارجه آمریکا در گزارشی مدعی شده این دو مقام سابق آمریکایی با تهدیدهای "جدی و معتبر" از سوی ایران مواجه هستند.


این وزارتخانه در گزارشی به کنگره اعلام کرده که هزینه حفاظت از پمپئو و برایان هوک، دستیار سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در بین اوت 2021 تا فوریه 2022 بالغ بر 13.1 میلیون دلار بوده است. این گزارش، به تاریخ 14 فوریه و با علامت "حساس اما طبقه بندی نشده"، روز شنبه (دیروز) به دست خبرگزاری آسوشیتدپرس رسیده است.


پمپئو و هوک کارزار "فشار حداکثری" دولت ترامپ علیه ایران را رهبری کردند و این گزارش می‌گوید که بر اساس ارزیابی نهادهای اطلاعاتی آمریکا، تهدیدها علیه آنها از زمانی که دولت را ترک کردند ثابت مانده است و می‌تواند تشدید شود.

این تهدیدها حتی زمانی که "جو بایدن" درگیر مذاکرات غیرمستقیم با ایران بر سر بازگشت ایالات متحده به برجام بوده است، ادامه داشته است.


پمپئو به عنوان وزیر خارجه سابق، پس از ترک سمت خود به طور خودکار تحت حفاظت 6 ماهه از سوی دفتر امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه قرار گرفت؛ اما این حفاظت بارها توسط "آنتونی بلینکن"، وزیر خارجه کنونی آمریکا، برای مدت موقت 60 روزه تمدید شد، زیرا بنا به باور وزارت خارجه آمریکا "یک تهدید جدی و معتبر از سوی یک قدرت خارجی یا عامل یک قدرت خارجی ناشی از وظایفی که پمپئو در زمان وزارت انجام داده، همچنان علیه او پایدار مانده است."


حفاظت 24 ساعته از هوک نیز همچون پمپئو از سوی بلینکن پس از مدت 6 ماهه، به مدت 60 روز تمدید شده است.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکا، هزینه حفاظت از جان پمپئو به اندازه یک وزیر کابینه فعلی خرج داشته است.

عکس: آسوشیتدپرس

هزینه ماهانه 2 میلیون دلاری برای حفاظت از جان 2 مقام سابق آمریکا


براساس این گزارش، آخرین تمدید 60 روزه به زودی منقضی می شود و وزارت امور خارجه به همراه مدیر اطلاعات ملی باید تا 16 مارس (3 روز دیگر) تعیین کنند که آیا حفاظت باید دوباره تمدید شود یا خیر.


این گزارش به این دلیل تهیه شده است که بودجه حفاظتی ویژه در ماه ژوئن تمام می شود و در صورت لزوم تمدید، نیاز به تزریق بودجه جدید دارد.


مقامات کنونی ایالات متحده می گویند که این تهدیدات در مذاکرات هسته ای در وین مورد بحث قرار گرفته است، جایی که ایران خواستار لغو تمامی تحریم های دوران ترامپ است. این تحریم ها شامل نامگذاری "سازمان تروریستی خارجی" برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است که پمپئو و هوک در تایید آن نقش مهمی داشتند.


پمپئو و هوک و دهها تن از دیگر مقامات نظامی و سیاسی و امنیتی دولت ترامپ در پرونده ترور سردار شهید "قاسم سلیمانی" به دستور مستقیم ترامپ، نقش داشته اند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: