جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور حدود ۵۸.۶۵ درصد است
کد خبر: ۶۸۹۸
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۰

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از ایرنا از معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۰ (از ۱۱ تا ۲۱ اسفند ماه) بیش از ۵۸.۶۵ درصد بوده است.

میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، بالغ بر ۶۲.۳۷ درصد است، در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان کرمانشاه با ۷۲.۷۸ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۵۱.۸۵ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۴ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، بالغ بر ۶۲.۳۷  بوده است که سالن‌های سینما و فرودگاه‌ها با ۱۰۰ درصد بیشترین میزان رعایت و رستوران‌ها با ۵۷.۴۲ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۱ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۷.۲۰ درصد است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان خراسان جنوبی با ۶۶.۳۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴۴.۱۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۴ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۷.۲۰ درصد بوده که فرودگاه‌ها با ۹۱.۶۷ درصد بیشترین درصد رعایت و پاساژها با ۴۸.۶۲ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از  ۱۱ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۶۰.۵۸ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان یزد با ۷۰.۳۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به هرمزگان با ۴۶.۵۲ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۴ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، درصد بوده است. فرودگاه‌ها با ۹۷.۲۲ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۵۳.۴۴ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۱۱ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، از تعداد سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بیش از ۲۱۰ هزار و ۷۷۹ مورد بازرسی انجام شده است.

تعداد کل مدارس بیش از ۱۳۵ هزار و ۸۵۶ مدرسه بوده و از ۱۱ تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ نیز ۵ هزار و ۸۴۷ مورد بازرسی انجام شده است.

چالش‌های مهم  و پرخطر در مدارس شامل  متناسب نبودن فضای کلاس‌ها با تعداد دانش آموزان (پذیرش بیش از حد ظرفیت کلاس)، عدم رعایت فاصله‌گذاری مناسب بین دانش آموزان، عدم رعایت چیدمان صندلی بر اساس فاصله، عدم رعایت استفاده از ماسک در بین دانش آموزان کارکنان مدرسه، فراهم نبودن شرایط مناسب برای تهویه و جریان هوا در کلاس‌ها و تجمع والدین در مقابل ورودی و خروجی مقابل مدارس بوده است.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: