جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که طرح مربوط به مجازات افراد به دلیل اظهارنظرشان به کمیسیون مربوطه ارجاع نشده است.
کد خبر: ۱۷۷۹۰
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

احمد امیرآبادی فراهانی در تذکری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) با بیان اینکه ارائه طرح حق نمایندگان است گفت: هجمه‌ای علیه مجلس به خاطر برخی طرح‌ها ایجاد شده و به بهانه آن مجلس را زیر سوال برده و زحمات همکاران را نادیده می‌گیرند.

وی ادامه داد: بحثی مطرح شده که تعدادی از نمایندگان طرحی داده که به موجب آن افراد به دلیل اظهارنظرشان مجازات شوند؛ این طرح هنوز به کمیسیون مربوطه ارجاع نشده است کما اینکه تا زمان تصویب در صحن علنی و تائید شورای نگهبان کسی نمی‌تواند در مورد آن اظهارنظر کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه وظیفه ما دفاع از مجلس است، گفت: مجلس یازدهم طرح‌های اقتصادی خوبی را به قانون تبدیل کرده و هیچ موقع حرفی از این طرح‌های خوب گفته نمی‌شود.

علی نیکزاد رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: این از مظلومیت مجلس انقلابی است که قصاص قبل از جنایت می‌کنند؛ طبق قانون نمایندگان می‌توانند طرح ارائه کنند، اما زمانی تبدیل به قانون می‌شود که بعد از تصویب در صحن علنی به تایید شورای نگهبان نیز برسد.

نایب رییس مجلس با بیان اینکه ما از نقد استقبال می‌کنیم ادامه داد: برای بیان نقد هم باید شرط انصاف رعایت شده و کار‌های انقلابی صورت گرفته مجلس در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هم منعکس شود؛ البته منتی بر کسی نیست، اما درباره طرحی که هنوز به جایی ارجاع نشده است این چنین وانفسایی راه انداختند که انسان متعجب می‌ماند.

نیکزاد اضافه کرد: منتظر بمانید تا نظر قاطبه نمایندگان هم مشخص شده که آیا چنین موضوعی به تصویب می‌رسد یا خیر؟ اگر به تصویب رسید حق انتقاد دارند و مجلس نیز در مقابل مصوبات خود مسئول است.

 

ایسنا

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: