جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه با محکوم کردن حمله اخیر به مجتمع کارگاهی یک تاسیسات نظامی در اصفهان نسبت به پیامد‌های غیر قابل پیش‌بینی چنین اقداماتی هشدار داد.
کد خبر: ۱۷۷۷۰
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای تاکید کرد که مسکو به شدت حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نظامی در ایران را که می‌تواند پیامد‌های غیر قابل پیش‌بینی داشته باشد، محکوم می‌کند.

وی در ادامه این بیانیه تصریح کرد: ما هر گونه اقدام تحریک‌آمیزی را که به‌طور بالقوه می‌تواند به تشدید غیر قابل کنترل تنش‌ها در یک منطقه نه چندان آرام منجر شود، به شدت محکوم می‌کنیم. چنین اقدامات مخربی می‌تواند پیامد‌های غیرقابل پیش‌بینی برای صلح و ثبات در خاورمیانه داشته باشد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) نیز امروز (دوشنبه) در اظهاراتی در جمع خبرنگاران حمله پهپادی ناموفق به یک تاسیسات نظامی در ایران را محکوم کرد.

وی اظهار داشت: به‌طور قطع سرویس‌های اطلاعاتی ما در حال تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود هستند تا تصویر کامل‌تری از آنچه روی داده است، به دست بیاوریم.

پسکوف تصریح کرد: در هر صورت ما باید این گونه اقدامات را که علیه تمامیت ارضی یک کشور صورت می‌گیرد، محکوم کنیم.

در ساعات ابتدایی روز یک‌شنبه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ایران از حمله ناموفق به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در استان اصفهان خبر داد و اعلام کرد که این حمله هیچ گونه تلفات و خسارات چندانی نداشته است.

یک مقام آمریکایی در این باره گفت که رژیم صهیونیستی در این حمله دست داشته است.

 

ایسنا

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: