جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
مرتضوی وزیر کار خبر داد که از ایجاد یک میلیون شغل عبور کردیم و گفت: برای سال آینده دو طرح تحولی در حوزه اشتغال داریم. همچنین از ابتدای دولت تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید داشتیم.
کد خبر: ۱۷۷۰۲
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وعده داده شده در مورد ایجاد سالیانه یک میلیون فرصت شغلی، اظهار داشت: خوشبختانه از این رقم عبور کردیم.
وی در ادامه با اشاره گزارش فصلی مرکز آمار ایران که روز گذشته منتشر شد، عنوان کرد: نرخ بیکاری در فصل پاییز نسبت به فصل بهار در سال جاری، ۷ دهم درصد کاهش پیدا کرد و به ۸.۲ درصد رسید.
مرتضوی همچنین خبر داد: بر اساس همین گزارش، درصد اشتغال کامل نیز افزایش و اشتغال ناقص کاهش پیدا کرد.
وزیر کار در خصوص راستی‌آزمایی میزان اشتغال ایجاد شده گفت: سامانه رصدی در وزارتخانه و ادارات کل در سراسر کشور داریم. این سامانه پیشخوان دارد و قابل ملاحظه است. با سه روش پیامکی، تلفنی و حضوری با فرد ارتباط برقرار و راستی‌آزمایی می‌کنیم.
وی همچنین خبر داد: براساس اطلاعات سازمان تامین اجتماعی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید داریم.
وی خاطرنشان کرد: برای سال آینده دو طرح تحولی در حوزه اشتغال داریم که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.
مرتضوی همچنین گفت: دیروز ۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی بابت بدهی به مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌های طرف قرار پرداخت شد.

 

تسنیم

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: