جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: بعد از زنجان حدود ۷ پادگان دیگر وجود دارد که خروج آن‌ها از شهر‌ها رقم می‌خورد. سعی می‌کنیم با توافقاتی که بین دو طرف انجام خواهد شد، تا سال آینده این اتفاق رخ دهد.
کد خبر: ۱۷۶۴۹
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان، درباره دوره‌های آموزش حقوقی که برای نیرو‌های مسلح و فراجا برگزار شده است، اظهار کرد: دوره‌های مختلفی به طور رسمی از سال ۷۶ تاکنون با موضوعات مشخص برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به اثرات برگزاری این دوره‌های آموزشی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته پس از برگزاری این دوره ها، شاهد کاهش ۵۰ درصدی ارتکاب جرم در بین نیرو‌های مسلح هستیم، البته سطح ارتکاب جرم در بین نیرو‌های مسلح در جمهوری اسلامی بسیار کم است و همین کارگاه‌های آموزشی و تبیین حقوقی باعث شده کاهش بیشتری نیز پیدا کند.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تصریح کرد: در همین ۱۰ ماهه اخیر بیش از ۳۲۰ هزار تن از نیرو‌های مسلح در دوره‌های آموزش حقوقی و قضایی شرکت کردند و اعتقادمان هم بر این است که هرچه این آموزش‌ها بیشتر باشد، قطعا بازدهی و عملکرد نیرو‌های مسلح از یک طرف ارتقا پیدا می‌کند و پرونده‌ها و ارتکاب جرم از طرف دیگر کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در خصوص آخرین وضعیت خروج پادگان‌ها از شهر‌ها گفت: مقام معظم رهبری تاکید دارند که قسمت نظامی و رزمی پادگان‌ها حتما به خارج از شهر‌ها منتقل شود، در این باره قانون هم داریم. عزم جدی نیرو‌های مسلح بر این است که بتوانند پادگان‌های خود را ساماندهی کنند.

وی با اشاره به همکاری ستاد کل نیرو‌های مسلح، شهرداری‌ها و شورای شهر برای خارج کردن پادگان‌ها از مراکز استان‌ها به خارج از شهر‌ها گفت: حدود ۵-۶ پادگان به طور کل از شهر‌ها خارج شده‌اند. پادگان بزرگ و قسمت‌های دیگری هم این طرف و آن طرف شهر بوده و تعداد زیادی هم هنوز وجود دارد که حتما باید انتقال پیدا کنند. مقدمات کار فراهم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان گفت: از پادگان‌هایی که برای خروج آن‌ها صحبت شده و اقدامات اولیه‌شان انجام شده است، تقریبا بعد از زنجان حدود ۷ پادگان دیگر وجود دارد که خروج آن‌ها از شهر‌ها رقم می‌خورد. سعی می‌کنیم با توافقاتی که بین دو طرف انجام خواهد شد، تا سال آینده این اتفاق رخ دهد.

گفتنی است که پیش از این نیز پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد نیز با تغییر محل به خارج از شهر منتقل شد و در استان یزد نیز در شهرستان مهریز، احداث محل جدید ایستگاه ایست و بازرسی و انتقال پاسگاه شهید مدنی یزد با حضور رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح آغاز شد.

همچنین به منظور کاهش تصادفات و حل معضل ترافیکی یکی از معبر‌های مهم و پر تردد شهرستان زنجان واقع در سه راه پادگان تیپ ۲۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش و اتوبان ۲۲ بهمن و خیابان سعدی، در سال ۱۳۹۷ بین شهرداری و تیپ مذکور توافق می‌شود که به واسطه اختلاف در اجرای پروژه کار متوقف شود، لکن در سال جاری در راستای رعایت حقوق عامه، با حکمیت سازمان قضایی نیرو‌های مسلح اختلاف پیش آمده با مساعدت استاندار مرتفع و نهایتاً معبر مذکور افتتاح شد.

 

میزان

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: