جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
سینما‌های ایران در هفته گذشته فروش بسیار خوبی را نسبت به ایام گذشته تجربه کردند، از سه‌شنبه که رکورد فروش زد تا جمعه‌ای که ۲ونیم میلیارد فروش داشت، این نشان می‌دهد بار دیگر سینمای ایران بعد از اتفاقات اخیر در حال بازگشت به روز‌های خوب خود است.
کد خبر: ۱۷۶۲۷
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۳:۱۰

بر اساس آمار سمفا سینما‌های ایران در هفته گذشته تنها برای اکران فیلم‌های ایرانی (بدون هنر و تجربه و فیلم‌های خارجی) ۸ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان فروش داشتند.
پرفروش‌ترین فیلم «بخارست» با ۳ میلیارد تومان بود، فیلم‌های بعدی «ملاقات خصوصی» و «چپ راست» بود که به‌ترتیب ۲ میلیارد و ۳۳۲ میلیون و ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کرد.
در هفته گذشه ۲۸۴ هزار و ۶۹۹ نفر به سینما رفتند.
روز سه‌شنبه هفته گذشته پرمخاطب‌ترین روز سینما در ۶ ماه گذشته بود که بالغ بر ۸۰ هزار نفر به سینما‌های کشور رفتند و سینما‌ها بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کردند؛ این رقم بعد از ناآرامی‌های اخیر قابل توجه بود.
نکته جالب این هفته فروش خوب روز گذشته بود که سینما‌های کشور ۲ میلیارد و نیم فروش کردند و ۶۵ هزار و ۳۵۷ نفر به سینما‌ها رفتند، این رقم نسبت به فروش جمعه دو هفته قبل که سینما‌ها ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروختند نشان‌دهنده افزایش مخاطبین سینما بوده است، همچنین فروش دو هفته قبل سینما‌های کشور ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که در قیاس با فروش سینمای ایران در هفته قبل نشان می‌دهد که سینما در هفته گذشته در فروش و مخاطب افزایشی قابل‌قبول داشته است.
نکته مهم این‌که سینمای ایران در ۴ ماه گذشته چنین تجربه‌ای را نداشته است. بعد از آغاز ناآرامی‌ها در هفته آخر شهریور و ابتدای مهرماه، سینمای ایران شاهد افت فروش چشمگیر خود بود. سینما‌ها از ۱۹ شهریور تا ۲۵ شهریور ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش کردند که یک رقم بسیار درخشان بود، اما متأسفانه با آغاز ناآرامی‌ها این درخشش خیلی زود افول کرد و شاهد فروش ۵ میلیاردی در هفته بعد آن یعنی از ۲۶ شهریور تا ۱ مهر بودیم، یعنی افت ۶ میلیاردی در یک هفته! این کاهش فروش در هفته اول مهر ماه خیلی زود خود را نشان داد به‌طوری که سینما‌ها ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش کردند، اما حالا با حضور سه فیلم پرمخاطب در سینما‌ها و چند فیلم کودک و نوجوان شاهد حضور بیش از پیش خانواده‌ها و مخاطبین در سینما‌ها هستیم که یک اتفاق خجسته است.
این اتفاق می‌تواند در هفته‌های بعد تا رسیدن به جشنواره فیلم فجر ادامه پیدا کند که در این صورت شاهد حضور بیش از پیش مردم در جشنواره فیلم فجر خواهیم بود.
لازم به ذکر است که سینما‌های ایران در دی ماه نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان فروش و ۸۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر مخاطب داشتند.

 

تسنیم

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: