جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس یکی از راه‌هایی است که خودروساز می‌تواند خودرو را با قیمت مناسب عرضه کند تا متضرر نشود، گفت: مطالبات قطعه‌سازان از خودروساز‌ان ۵۰ هزار میلیارد تومان شد.
کد خبر: ۱۷۶۲۰
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

محمدرضا نجفی منش با بیان اینکه وضعیت نقدینگی خودروسازان خوب نیست، اظهار داشت: قرارداد بین قطعه‌سازان و خودروسازان باید به روز شود، اما با وجود اینکه به اواخر سال نزدیک شده‌ایم هنوز این قرارداد‌ها به روزرسانی نشده و این مساله موجب مشکلاتی مالی برای قطعه سازان شده است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه فولاد و انواع قیمت مواد اولیه تولید قطعه سازی افزایش یافته است، افزود: این درحالی است که هنوز خودروسازان هزینه قطعات را با قیمت‌های قبلی می‌پردازند در حالی که لازم است هر چه زودتر قرارداد‌ها تعدیل شود تا بخشی از مشکلات مالی قطعه سازان رفع شود.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه با توجه به تورم افزایش قیمت مواد اولیه به صورت هفتگی و روزانه افزایش می‌یابد، گفت: در این شرایط لازم است تا قرارداد‌های بین قطعه سازان و خودروسازان شناور شود تا با تعدیل قرارداد‌ها مشکلی برای تولیدات قطعه سازان ایجاد نشود.

نجفی منش اظهار داشت: بدهی خودروسازان به قطعه سازان به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

* عرضه خودرو در بورس راهکار کاهش زیان خودروساز‌
وی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس یکی از راه‌هایی است که خودروساز می‌تواند خودرو را با قیمت مناسب عرضه کند تا متضرر نشود، گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا خودروساز می‌تواند نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کند و براین اساس راحت‌تر مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند.

 

فارس

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: