جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید، هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ تا ۵ هزارتومان با نرخ مصوب اختلاف دارد.
کد خبر: ۱۷۶۱۶
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۱:۲۰

حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان است که کماکان ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزارتومان از نرخ مصوب کمتر عرضه می‌شود.
او متوسط قیمت فروش تخم مرغ از ابتدای سال را ۳۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بعد از مردمی سازی یارانه، مرغداران در فروش تخم مرغ ۱۵ هزارمیلیاردتومان متضرر شدند.
کاشانی می‌گوید: روزانه ۳ هزار و ۴۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه صادرات تخم مرغ کماکان متوقف است، گفت: با امضای تفاهم‌نامه و ابلاغ سازمان دامپزشکی به استان ها، صادرات از سرگرفته می‌شود. برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال برای تعادل قیمت در بازار ۳۰ تا ۴۰ هزارتن تخم مرغ صادر شود.
او ادامه داد: در مصوبه شورای قیمت گذاری بخش کشاورزی، زنجیره تولید تخم مرغ اعم از برنامه ریزی تولید تخم مرغ نطفه دار، تخم مرغ خوراکی و مدیریت صادرات به اتحادیه میهن واگذار شد که این کار بی سابقه بود.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر تفاهم نامه صورت گرفته در حال برنامه ریزی هستیم که جلوی کمبود و نوسانات قیمت تخم مرغ را بگیریم که براین اساس در سال آینده تولید تخم مرغ شفاف می‌شود و همواره به سبب رصد لحظه‌ای بازار، نوسانات به حداقل می‌رسد.

 

باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر