جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
دزد جنایتکار که هنگام فرار از خانه دختر جوان، مأمور کلانتری ۱۰۶ نامجو را به شهادت رسانده بود در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
کد خبر: ۱۷۶۰۲
۲۸ دی ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

ساعت ۵ بامداد سیزدهم شهریور امسال مردی با کلانتری ۱۰۶ نامجو تماس گرفت و از ورود سارق به خانه خواهرش خبر داد.

با این تماس بلافاصله مأموران کلانتری نامجو به محل که ساختمانی ۶ طبقه بود رفتند، اما وقتی یکی از مأموران به نام امیر کیوان‌لو از پله‌ها بالا می‌رفت تا به خانه مورد نظر برسد در راه با سارق روبه‌رو و درگیر شد، اما سارق ناگهان با چاقو به مأمور پلیس حمله کرد و ضربه‌ای به سینه وی زد. در همین موقع قصد فرار داشت که مقابل در از سوی مأموران بازداشت شد.

او که سابقه اعتیاد به شیشه و هروئین دارد در بازجویی‌ها گفت: چند سالی است که سرقت می‌کنم و در میدان شوش کارتن‌خواب هستم. پدر و مادرم شمال کشور هستند. من آن روز برای سرقت به آن خانه رفته بودم و نمی‌دانستم کسی در خانه هست و وقتی با دختر جوان روبه‌رو شدم دست و پایش را بستم. حدود یک ساعت در خانه بودم تا وسایل قیمتی را بردارم، اما دختر جوان در یک لحظه از غفلت من استفاده کرده و به برادرش پیامک فرستاده بود.

وقتی طلاها، گوشی موبایل، کنسول بازی و دوربین عکاسی را برداشتم و در حال فرار از راه‌پله‌های ساختمان بودم، ناگهان مأمور پلیس را دیدم و با چاقویی که در دست داشتم یک ضربه به قفسه سینه او زدم. من آن شب هروئین مصرف کرده بودم و فقط قصد سرقت داشتم. نمی‌خواستم مأمور پلیس را بکشم.

به دنبال اعترافات این دزد و بازسازی صحنه جرم و با توجه به درخواست اولیای‌دم مبنی بر قصاص متهم، برای وی کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در حالی که پزشکی قانونی سلامت روان متهم را تأیید کرده پرونده وی به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا بزودی به آن رسیدگی شود.

 

باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر