جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
سخنگوی دولت رسیدگی محاکم صالح به وضعیت اموال به غارت رفته مردم ایران توسط رژیم پهلوی را خواستار شد.
کد خبر: ۱۷۵۹۰
۲۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

علی بهادری جهرمی در واکنش به ادعا‌های فرح دیبا درباره خارج نکردن اموال و جواهات از ایران در دی ۵۷ گفت: این را به فال نیک می‌گیرم که بعد از ۴۴ سال بعضی‌ها یادشان بیفتد که باید نسبت به اقدامات و غارتگری‌های خود و این که اموالی رفته یا نرفته پاسخگو باشند.

وی افزود: استقبال می‌کنیم که یک محکمه صالحی بیاید رسیدگی کند که روشن شود چه میزان اموال بصورت حساب‌های بانکی یا نقدی و جواهرات و یا املاک یا سایر اموال که متعلق به مردم ایران است و توسط دیکتاتور فراری و خانواده هایشان غارت شده و این‌ها کجا هزینه می‌شود؟ برای تجمعات غیر قانونی یا اعتراضی و یا تروریسم رسانه‌ای یا غیر رسانه‌ای هزینه می‌شود. محاکم صالح به این اموال به غارت رفته مردم ایران رسیدگی کنند.

بهادری همچنین گفت: بعضی چیز‌ها جُک است. مردم این‌ها را می‌بینند و خنده‌شان می‌گیرد که می‌گویند من پوتین با خودم بردم. خاطرات اطرافیان خود آن‌ها روشن است. خاطرات تشریفات خود آن‌ها و مستندات و کتب متعدد تاریخی وجو دارد حتی درارزیابی‌های خارجی اعدادی بین ۳۵ با ۵۶ میلیارد دلار یاد برده شده است. این‌ها باید پاسخگوی غارت‌های گسترده اموال مردم باشند.

علی بهادری همچنین در توئیت‌هایی به این ماجرا پرداخته بود.

روز گذشته علی بهادری جهرمی در توییتر خود در سالروز خروج شاه از ایران در ۲۶ دی ۱۳۵۷، نوشته بود: ‏ «۳۵ میلیارد دلار اموال ایرانیان شامل ۳۸۴ چمدان جواهر و الماس دو تاج با ۵ هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است و... این‌ها بخشی از اموالی است که دیکتاتور هنگام فرار با خود به خارج برد.»

بهادری جهرمی در توئیتی جدید نوشته بود: «‏خیانت‌های ‎دیکتاتوری برآمده از کودتای پهلوی‌ها، فراموش‌ناشدنی است. وطن‌فروشی، حراج خاک پُرب‌های ایران، آدم‌کشی و جنایات ساواک گوشه‌ای از این عملکرد سیاه است.

غارت سرمایه ایرانیان توسط ‎شاه را حامیان آمریکایی‌شان هم تایید کرده‌اند، بدیهی است سلطنت‌طلبان از پذیرش آن واهمه دارند!»

 

ایسنا

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر