جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
اسلام پناه گفت: امسال ۵ خودرو که استاندارد و ایمنی لازم را نداشتند از مدار تولید خارج شدند و طبق توافق با وزارت صمت سال آینده هم خودرو‌های بی‌کیفیت از رده خارج می‌شوند.
کد خبر: ۱۷۵۴۸
۲۰ دی ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۰

اسلام پناه در پاسخ به سوال مبنی بر اقدامات سازمان استاندارد در حوزه خودروسازی و رعایت استاندارد‌ها در این بخش گفت: در یک سال گذشته فرمان ۸ ماده‌ای رئیس جمهور در حوزه خودرو را داشتیم.

امسال ۵ خودرو که ایمنی و استاندارد لازم را نداشتند از مدار تولید خارج شدند در آینده هم این روند ادامه خواهد داشت. توافق با وزارت صمت داشتیم که سال آینده هم خودرو‌هایی که عملکرد و کیفیت لازم را ندارند از رده خارج شوند.

تولید این خودرو‌ها باید متوقف شود و خودروسازان باید بتوانند با بومی سازی و ارتقای دانش فنی محصولات جدید‌تر و کیفی تری تولید کنند.

درباره تعطیلی خط تولید برخی خودرو‌های نا ایمن و غیراستاندارد، برنامه ریزی کرده ایم و با وزارت صمت هم در این خصوص توافق شده است. همان طور که در حوزه واردات هم تاکید داریم که خودرو‌های ایمن و کیفی وارد بازار شوند.

سزا نیست که مردم عملکرد دولت را با خودرو بسنجند. گله مردم در این خصوص به حق است و صنعت خودرو باید به خودش بیاید و تعهداتی که داده را عمل کند.

در ادامه، اسلام پناه درباره تقویت استاندارد در حوزه قطعه سازی گفت: سال‌های طولانی است که قطعات جعلی در کشور وجود دارد. حوزه قطعه رها شده است. قاچاق، تولید زیرپله‌ای و سوءاستفاده از نشان استاندارد را در این بخش شاهد هستیم. وزارت صمت چند پروژه تعریف کرده که این حوزه را رصد کند.

۵۴ قطعه استاندارد اجباری داشتند که استانداردسازی قطعات پیگیری شده و تا سال ۱۴۰۲ به بیش از ۵۰۰ قطعه ارتقا پیدا می‌کند. در این تصمیم جدی هستیم چراکه با جان و مال مردم سر و کار دارد.

 

باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر