جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: احکام اولیه ۴ نفر از متهمین که در آذر امسال با تهدید و تحریک رانندگان به اعتصاب دست به اقدامات خرابکارانه زده بودند در محاکم انقلاب استان صادر شده است.
کد خبر: ۱۷۴۹۹
۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

قهرمانی افزود: یکی از متهمین به علت تشکیل و عضویت در گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور به ۱۰ سال حبس و یکی دیگر از متهمان به ۵ سال حبس محکوم شد.

۲ متهم دیگر نیز به اتهام اخلال در نظم عمومی و تخریب عمدی شیشه‌های کامیون‌ها هرکدام به یک سال حبس و پرداخت خسارت از باب مجازات تکمیلی محکوم شده‌اند.

بر اساس احکام صادر شده از دادگاه انقلاب، هر یک از متهمین مکلف هستند نسبت به تهیه و نصب ۵۰ عدد تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی نیز اقدام کنند.

پرونده این افراد در خصوص ارتباط با سرویس‌های معاند و جاسوسی همچنان مفتوح است و اتهامات آن‌ها در دست بررسی است که احکام آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این افراد از اتهام‌های سنگین‌تری از جمله «اخلال در حمل و نقل» و «اخلال در نظام اقتصادی» مبرا شده‌اند، زیرا با استعلامی که از ادارات متولی این حوزه صورت گرفته است، در ۳ روزی که متهمین فراخوان داده و اقدام به تحریک و تهدید رانندگان به اعتصاب نموده‌اند نه تنها اخلالی در امر حمل‌ونقل به وجود نیامده است، بلکه با بی‌توجهی رانندگان به فراخوان ضدانقلاب و طبق آمار، حدود ۱۱ درصد هم صدور بارنامه‌های حمل‌و‌نقل افزایش داشته.

 

میزان

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر