جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به میزان فروش نفت در سال آینده بر اساس بودجه ۱۴۰۲ گفت: دولت فروش نفت و میعانات گازی را حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز و با قیمت ۷۰ دلار بسته است.
کد خبر: ۱۷۴۱۹
۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۰

محمد خدابخشی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار غیررسمی از آمار و ارقام مرتبط با بودجه ۱۴۰۲ کل کشور گفت: دولت فروش نفت و میعانات گازی را حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز و با قیمت ۷۰ دلار بسته است.
وی افزود: همچنین دولت منابع حاصل از مالیات را ۷۰۰ هزار میلیارد و درآمد‌های گمرکی را ۲۰۰ هزار میلیارد پیش‌بینی کرده است. علاوه بر این در راستای افزایش انضباط مالی، تبصره ۱۴ بودجه را به سرجمع بودجه عمومی اضافه کرده‌اند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: در ارتباط با بودجه عمرانی شنیده‌ها حاکی از این است که به نسبت سال جاری تغییری حاصل نشده و میزان آن همان ۲۲۰ هزار میلیارد است. همچنین رشد اعتبارات هزینه‌ای ۳۰ درصد و رشد حقوق و دستمزد به شکل متوسط ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.
خدابخشی گفت: رئیس کل بانک مرکزی گفته است که نرخ ارز را بر روی ۲۸ هزار و ۵۰۰ ثابت می‌کند. با این اوصاف بین نرخی که دولت در بودجه اعلام کرده تا نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ حدود ۵۵۰۰ اختلاف وجود دارد که منابع حاصل از این مابه‌التفاوت می‌تواند در زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس برای اشتغال و تکمیل و توسعه ریزساخت‌ها هزینه شود.

 

تسنیم

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر