جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی با عنوان «فردا دیر است»، با اشاره به ناآرامی‌ها و اعتراضات خیابانی اخیر در کشور نوشت: «اصلاحات در سیاست داخلی و خارجی راه بی‌بدیل و ضروری برای ایران امروز است.»
کد خبر: ۱۷۴۰۵
۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی با عنوان «فردا دیر است»، نوشت: «در ماه‌ها و روز‌های اخیر، شاهد دو رخداد مهم در عرصه داخلی و خارجی کشور بوده‌ایم. از یک‌سو، شاهد ناآرامی‌ها و اعتراضات خیابانی پاییزی هستیم. اجماع جامعه علمی و بسیاری از مسئولان و دست‌اندرکارانی که در نهاد‌های مختلف در چهل سال گذشته -که در این مدت بسیار با آن‌ها به گفتگو نشسته‌ام- بر آن است که این ناآرامی‌ها و اعتراضات ریشه‌های عمیق اقتصادی (عدم توسعه و فقر گسترده)، فرهنگی- اجتماعی (تحولات ارزشی نسلی، انسداد اجتماعی زنان و سیاست‌های نامناسب فرهنگی) و سیاسی (ناامیدی از نتایج صندوق رای، سیاست‌های رسانه‌ای و کوچ مرجعیت رسانه‌ای) و در مجموع ناامیدی از آینده بهتر دارند... با احتراز از اصلاح نگرش به جهان خارج و سیاست خارجی و ترمیم سیاست‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی داخلی در بهترین حالت، به سیستمی خود تداوم‌دهنده خواهیم رسید. معتقدم اصلاحات راه بی‌بدیل و ضروری برای ایران امروز است.»
در این باره گفتنی است که نگارنده این سطور علی ربیعی از مدیران ارشد و سخنگوی دولت تدبیر و امید است که ۸ سال قدرت و تمام امکانات و ظرفیت‌های یک کشور هشتاد و چند میلیونی را در اختیار داشتند و با آن عملکرد فاجعه‌بار اقتصادی و مدیریتی، علت عمده نارضایتی‌ها و گلایه‌های به حق مردم هستند، اما حالا به جای اینکه از این بابت عذر تقصیر به پیشگاه ملت بیاورند، در جای مدعی نشسته و دوباره برای ملت نسخه می‌پیچند.

 

کیهان

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر