جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
در این مطلب ماجرای یک گروگان گیری در شیراز را مشاهده می‌کنید که در این حادثه یک جوان ۱۸ ساله با وارد شدن به خانه یک خانواده پس از بیهوش کردن پدر و مادر خانواده دو دختر آن‌ها را ربود و مقدار زیادی طلا و پول‌های آن‌ها را نیز به سرقت برد
کد خبر: ۱۷۳۸۰
۱۰ دی ۱۴۰۱ | ۲۲:۲۰

روز گذشته ماجرای یک گروگان گیری به پلیس شیراز گزارش داده شد. در پی این حادثه پلیس بلافاصله وارد عمل شد و در تعقیب گروگان گیران رفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ری از شناسایی و دستگیری سارقی خبر داد که در مدت مرخصی خود اقدام به سرقت از ۶ منزل کرده بود.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان بامداد شنبه در گفت و گویی اظهار داشت که این سارق در زمان مرخصی زندان اقدام به سرقت ۶ منزل در محدوده میدان معلم کرده بود که طی انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی توسط تیم عملیات کلانتری ۱۳۱ شهرری شناسایی و در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی ادامه داد: در بازدید از محل تعداد زیادی لوازم خانگی مسروقه کشف شد. به گفته سرهنگ جلیلیان، تاکنون ۶ مالباخته شناسایی و به کلانتری دعوت شده اند. وی خاطرنشان کرد که متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده است.

گروگان‌گیری دختران شیرازی پس از بیهوش کردن پدر و مادر

جوانی ۱۸ ساله پس از ارتباط‌گیری با یک دختر، وارد خانه آن‌ها شد و با بیهوش کردن پدر و مادر وی، اقدام به سرقت وسایل آن‌ها و همچنین ربودن دو خواهر کرد.

سرهنگ امیرحسام عزیزی روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وصول نیابت قضائی مبنی بر ربایش ۲ خواهر ۱۳ و ۱۸ ساله شیرازی به پلیس آگاهی استان قزوین بلافاصله دستورات ویژه برای پیگیری موضوع صادر شد.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی به طور ویژه وارد عمل شده و با بررسی‌های پلیسی مشخص شد این ۲ خواهر طعمه آدم ربایی جوانی ۱۸ ساله شده‌اند.

عملیات دستگیری گروگان گیران

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قزوین خاطر نشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان قزوین در بررسی‌های پرونده دریافتند عامل اصلی آدم‌ربایی پس از ارتباط با خواهر بزرگتر در شبکه‌های اجتماعی به شیراز رفته و با اغفال این دختر وارد منزل آنان شده و سپس با بیهوش کردن پدر و مادر دختر و سرقت مقادیری طلا، گوشی و لپ تاپ به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، ۲ دختر خانواده را به گروگان گرفته و متواری می‌شود.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی دریافتند آدم ربا پس از سرقت، اموال مسروقه را در اصفهان به فروش رسانده و با همکاری ۲ نفر دیگر اقدام به اجاره یک باب منزل مسکونی در شهرستان البرز استان قزوین کرده و گروگان‌ها را به آن مکان منتقل کرده اند، تصریح کرد: با اقدام‌های اطلاعاتی و ردزنی‌های گسترده محل اختفای آدم ربایان در شهر الوند شناسایی شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به این مطلب که کارآگاهان پلیس آگاهی استان قزوین ۳متهم اصلی پرونده را طی یک اقدام پلیسی در مخفیگاهشان دستگیر و ۲ دختر به آغوش خانواده خود بازگشتند، گفت: متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

 

تسنیم، رکنا

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر