جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
با افزایش مرگ و میر در امریکا رخ داد:
افزایش مرگ و میر براثر سومصرف الکل باعث تلاش برای افزایش مالیات آن شده است.
کد خبر: ۱۷۳۳۴
۲۴ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۹

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه علم و فناوری - میثا سبز‌علی‌زاده : افزایش مرگ و میر براثر سومصرف الکل باعث تلاش برای افزایش مالیات آن شده. مالیات الکل سال هاست که هیچگونه افزایشی نداشته اما پس از اینکه همه‌گیری باعث افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف آن شد، فعالان اجتماعی اورگان معتقدند که مالیات‌های بالاتر می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد.


اورگان بهشت ​​نوشیدنی ها است. این ایالت نسبت به کنتاکی تعداد کارخانه های تقطیر دستی بیشتری دارد و از نظر تعداد کارخانه های شراب سازی پس از کالیفرنیا در رتبه دوم قرار دارد. برخی پورتلند را به خاطر مجموعه ای از آبجوسازی هایش «بیروانا» می نامند.

افزایش اخذ مالیات از مصرف الکل


اما اورگان همچنین دارای بالاترین شیوع مشکل سومصرف الکل در این کشور است. به گفته اداره بهداشت اورگان، سال گذشته، 2153 نفر از ساکنان به دلایلی که به الکل نسبت داده می شود جان خود را از دست دادند - بیش از دو برابر تعداد افرادی که توسط مت آمفتامین ها، هروئین و فنتانیل کشته شدند.
سونجا گرو، بازنشسته ای در پورتلند که پسر بزرگسالش در آوریل 2020 خود را تا حد مرگ نوشید، احساس می کند که این تلفات در مقایسه با سایر مواد مخدر نادیده گرفته شده.


در سال 2021، با گسترش همه گیری، قانونگذاران اورگان قوانین مصرف را آسان تر کردند. آنها برای همیشه فروش کوکتل‌هایی را که شورای نظارت بر قوانین مصرف نوشیدنی های الکلی ایالات متحده آن را «راه نجات» نامید، قانونی کردند و تعداد مواردی را که کارخانه‌های شراب‌سازی می‌توانستند مستقیماً برای مصرف‌کنندگان ارسال کنند، افزایش دادند. رجینالد ریچاردسون، مدیر کمیسیون سیاست الکل و مواد مخدر ایالت، این سیاست ها را اشتباه خواند و گفت: " بدیهی است که می خواهیم محیطی ایجاد کنیم که شرایط تجارت بهتر باشد که به توسعه دولت کمک کند، اما نباید با این قوانین باعث صدمه به افراد شویم".

به گفته یک انجمن تجاری، قبل از قرنطینه‌های کووید، هیچ ایالتی به بارها یا رستوران‌ها اجازه نمی‌داد مشروبات الکلی را در خانه به مشتریان تحویل دهند. درحال حاضر قوانین بازدارنده را کاهش داده اند و سیاست‌های موجود به گفته کارشناسان در مهار نوشیدن بیش از حد الکل موثر نیستند. حتی زمانی که مرگ و میر ناشی از مصرف الکل در چند سال اخیر به بالاترین حد خود رسیده است، مالیات الکل به پایین ترین نرخ نسبت به دهه های پیش کاهش یافته است.

افزایش اخذ مالیات از مصرف الکل

در دوران همه‌گیری مصرف مشروب در میان آمریکایی ها بیشتر شده ، اما داده‌های ملی در مورد تغییر اخیراً در دسترس قرار گرفته است. درآمد مالیات بر الکل جمع آوری شده توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده در سال مالی منتهی به 30 سپتامبر 2021 در مقایسه با سال قبل، هشت درصد افزایش یافت که بسیار بالاتر سال پیش از همه گیری است.مطالعات مختلف در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که حتی نوشیدن متوسط ​​​​الکل نیز خطراتی برای سلامتی از جمله قلب دارد که بنابر نظر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها این خطر در زنان بیشتر میباشد.

 

دکتر اریک راث، رئیس پزشکی اورژانس در دو بیمارستان Kaiser Permanente در منطقه پورتلند، تخمین زد که 10 تا 30 درصد از بیماران او بیماری یا جراحاتی داشتند که تا حدی با نوشیدن الکل مرتبط است. او گفت: «این همیشه مشکل بزرگی بوده که متاسفانه جدی تر شده.» برای رسیدگی به سوء مصرف مواد، در ایالت اورگان بر آموزش و درمان برای رسیدگی به مصرف مواد تاکید شده.

دکتر تیم نعیمی، مدیر موسسه کانادایی تحقیقات مصرف مواد در دانشگاه ویکتوریا، کمپین های آموزشی را "برگ انجیر" نامید و گفت که درمان، اگرچه مفید است، اما جلوگیری از آلوده شدن مانند حصار کشیدن دور پرتگاه برای جلوگیری از سقوط افراد است و درمان مانند قرار دادن آمبولانس زیر پرتگاه، او گفت که اقدامات برای جلوگیری از نوشیدن بیش از حد کم هزینه و موثرتر است. "اگر می خواهید در مورد پیشگیری صحبت کنید، باید قانون ها را درست کنید."


گروه ویژه خدمات پیشگیرانه جامعه ایالات متحده که یک گروه مستقل است، اقداماتی را برای جلوگیری از مصرف بیش از حد الکل از جمله افزایش قیمت الکل تایید کرده است. مصرف الکل هرگز مقرون به صرفه نبوده است و سهم زیادی از درآمد خانواده‌ ها را به خود اختصاص می‌دهد. یکی از راه‌هایی که دولت‌ها می‌توانند بر قیمت الکل تأثیر بگذارند، مالیات بر تولیدکنندگان و فروشندگان آن است که هزینه آن را به مصرف‌کنندگان منتقل می‌کنند. این با مالیات بر تنباکو قابل مقایسه است، که تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که ابزاری قدرتمند برای کاهش مصرف سیگار است.|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر