جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
پیسکوست کشتی ایران در گفتگو با بهمن:
پیشکسوت کشتی ایران گفت: به جرات می‌گویم هیچ یک از مربیان ایرانی به اندازه بنا در اردوی تیم ملی نبوده است و او در این کشتی پیر شده است.
کد خبر: ۱۷۳۳۳
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۶
محمد ادیب دیبا

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش:  علیرضا لرستانی در گفتگو با رسانه تصویری تحلیلی بهمن درباره نتایج تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی بلگراد اظهار داشت: به صورت کلی ورزش ما سیستماتیک نیست، یعنی با برنامه حرکت نمی کند. قبلا هم گفته بودم ورزش ما ایراد دارد، به طور مثال وقتی یکی نفر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می شود از آبدارچی فدراسیون تا بالا را تغییر میدهد و این ایراد است. من معتقدم که اشخاص نباید در روند امور به صورت انفرادی تاثیر گذار باشند، چون وقتی پای برنامه ریزی در میان باشد چه آقای بنا باشد و چه افراد دیگر فرقی نمی کند چون ما با برنامه ای که هست جلو می رویم.

 

 

وی افزود: منتها ما هیچ برنامه ریزی نداریم و اصلا سیستماتیک کار نمی کنیم و به خاطر همین بوده که در این سالها همیشه عملکردمان سینوسی بوده و یا خیلی خوب نتیجه گرفتیم یا سال بعد بدترین نتایج را کسب کردیم، الان هم فکر می کنم اگر برخی اشتباهات فردی یکی دو کشتی گیر نبود می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم. مثلاً محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم وقتی هفت امتیاز جلو بود دیگر نیاز نداشت بخواهد فیتو بزند و به اندازه ای این کار را ادامه دهد که در نهایت ضربه بشود، او باید کشتی را اداره می کرد یا کشتی گیری مانند گرایی وقتی چهار بر صفر جلو بود نیازی نداشت خودش را به آب و آتش زده تا با اقتدار بیشتری حریف را شکست بدهد و باید مدیریت میکرد.

پیسکوست کشتی ایران گفت: به همین دلیل من معتقدم که همیشه حرکت مان سینوسی بوده چون برنامه ریزی نداریم این در حالی است که وقتی شما همه تکیه تان به یک نفر باشد زمانی که آن یک نفر برود باید کاسه چه کنم چه کنم دستتان بگیرید، این یعنی اینکه ما سیستماتیک کار نمی کنیم، یعنی کارمان اشتباه و غلط است و درست حرکت نمی کنیم. باز هم تاکید می کنم اشخاص نباید یک نفری تصمیم گیرنده باشند و انفرادی برای همه چیز و همه کس تصمیم بگیرند. این کارها درست نیست بلکه باید یک گروه و یک تفکر در کنار این افراد نشسته و با خرد جمعی کارها را پیش برد اما وقتی این اتفاقات نمی‌افتد باعث می شود تا همیشه از کشتی دنیا عقب باشیم.

 

 

لرستانی درباره اینکه احساس میشود محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران تا حدودی به روزمرگی دچار شده است تاکید کرد: احساس من این است که بنا خسته شده است، حدود چهل سال است که محمد بنا را میشناسم، او خیلی آدم خوب و عاشق کشتی است و به جرات می‌گویم هیچ یک از مربیان ایرانی به اندازه بنا در اردوی تیم ملی نبوده است. محمد در این کشتی پیر شده است. من احساس می کنم همانطور که کشتی گیر ها در یک بازه های زمانی سه تا شش ماه استراحت می کند بنا هم باید حدود شش ماه استراحت کرده و یک ریکاوری انجام بدهد تا دوباره با شادابی و نشاط اگر قصد ادامه همکاری داشته باشد به تیم ملی برگردد ضمن اینکه تیم ملی هم باید استراحت کند و حتماً که نباید این تیم همیشه در مسابقات مختلف باشد‌.

وی یادآور شد: اما با همه این تفاسیر به صورت کلی باید اشاره کنم ما در سطح باشگاه ها هم این مشکلات را داریم، یک زمانی مربیان به کشتی گیر ها فحش و ناسزا می دادند و در گوش او می زدند و هیچ اتفاقی نمی افتاد و تازه برخی از کشتی گیران از این موضوع خوشحال هم می‌شدند که چون مربی ما را دوست دارد به ما فحاشی می‌کند اما الان دیگر این اتفاقات را بر نمی تابد چون اکثر ملی‌پوشان با شخصیت، با شعور و تحصیلکرده شده اند و باید شیوه مربیگری را عوض کرد و حتماً نباید با شیوه ۲۰ یا ۳۰ سال پیش به مربیگری پرداخت.

 

 

لرستانی در پایان درباره اینکه آیا می توان نتایج رقابت های جهانی را ناکامی محض عنوان کرد یا خیر گفت: به هیچ عنوان این طور نیست ما سال های گذشته همیشه سیر سینوسی داشته ایم در سال ۲۰۱۸ زمانی که اشکانی سرمربی تیم ملی بود یک برنز گرفتیم در حالی که امسال دو نقره و یک برنز گرفتیم و این ناکامی مطلق نیست اما اگر بخواهیم با پارسال مقایسه کنیم نتایج خوبی نگرفتیم. بنابراین این موضوع و سوالی که مطرح کردید بستگی دارد که نتایج امسال را به صورت نسبی با چه چه سالی مقایسه کنیم، ما نباید بگوییم ناکام بودیم یا موفق بلکه باید دلیل هر اتفاقی اول ریشه‌ یابی شود.

 


|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: