جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
نگاهی به برنامه‌های تیم ملی در اردوی اتریش
تیم ملی فوتبال ایران دو بازی تدارکاتی حساس مقابل اروگوئه و سنگال در اتریش پیش رو دارد که آخرین و مهم‌ترین دوره آماده‌سازی ملی‌پوشان پیش از راهیابی به رقابت‌های جام جهانی خواهد بود.
کد خبر: ۱۷۲۸۶
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۴

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: پس از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران و انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون جلساتی مبنی بر برکناری اسکوچیچ از هدایت تیم ملی و جایگزین کردن کارلوس کی‌روش در فاصله ۷۵ روز تا جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار شد که در نهایت هیئت رئیسه فدراسیون موافقت خودش با نظر مهدی تاج را اعلام کرد تا سرمربی پرتغالی بار دیگر هدایت یوزهای ایرانی را عهده دار شود.

 

 کارلوس کی‌روش در تمامی رقابت‌های حساس در زمان حضورش در تیم ملی عملکرد مثبتی از خود به جاگذاشته است و اگرچه موفق به کسب مقام در طول هفت سال حضور خودش نشده اما بدون تردید در ساختن یک تیم منظم و با برنامه عملکرد موفقی داشته است.

با این حال نگاهی به کارنامه این مربی بعد از جدایی از تیم ملی ایران در دو تیم کلمبیا و مصر نشان می دهد ثباتی که او در ایران داشته، بعد از قطع همکاری با کشورمان هرگز تکرار نشده است.

 

ناکامی مصر با "کی‌روش"/ سنگال و غنا مسافر جام‌جهانی شدند

 

برنامه سفر به اتریش و برگزاری دو دیدار تدارکاتی

تیم ملی فوتبال ایران دو بازی تدارکاتی حساس مقابل اروگوئه و سنگال در اتریش پیش رو دارد که آخرین و مهم‌ترین دوره آماده‌سازی ملی‌پوشان پیش از راهیابی به رقابت‌های جام جهانی خواهد بود. اهمیت این اردو و نتایج این دیدارهای تدارکاتی حالا با حضور کی‌روش بیشتر هم شده است.

 

بر همین اساس کارلوس کی روش در اولین گام بعد از بازگشت در راه آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی با یوزها راهی اردوی اتریش خواهد شد. تیم ملی طبق برنامه 19 سپتامبر یعنی 28 شهریور به اتریش می رسد و اولین بازی خود را در اول مهر مقابل اروگوئه برگزار می کند و پنجم مهر نیز به مصاف سنگال خواهد رفت. هر دو بازی ایران در وین پایتخت اتریش برگزار می شود.

همچنین قرار است اردوی شاگردان کی روش از اواخر هفته  در تهران آغاز سده و ملی پوشان لژیونر طبق قواعد فیفا در روزهای مشخص شده به اردو ملحق می شوند.

 

کی روش انتقام کلمبیا و مصر را با ایران می گیرد؟

کارلوس کی‌روش بعد از دریافت 3 گل از اروگوئه در هفته سوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر، سنگین‌ترین شکست خانگی تاریخ کلمبیا را رقم زد. بر همین اساس روزنامه ال‌پائیس روز شکست کلمبیا مقابل اروگوئه را «جمعه 13» نامید که به بدشانسی این روز برای کلمبیا اشاره می‌کرد. این بدشانسی از آن جهت سنگین‌تر بود که بدترین شکست خانگی کلمبیا در تاریخ 82 ساله تشکیل تیم ملی این کشور به حساب می‌آمد. شکستی که به نام کارلوس کی‌روش ثبت شد و او که اوایل دوران حضورش در تیم ملی کلمبیا را سپری می‌کرد در کنفرانس خبری بعد از این بازی، خودش را مسئول مستقیم این شکست معرفی کرد و مسئولیت باخت تیمش را پذیرفت.

 

بوسه کی‌روش به پیراهن تیم ملی کلمبیا(عکس) - ورزش سه

 

در این مسابقه لوییس سوارس، ادینسون کاوانی و نونز برای اروگوئه گلزنی کردند و اولین باخت رسمی کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال کلمبیا رقم خورد.
گویا تاریخ برای کارلوس کی‌روش تکرار می‌شود. حالا که او بعد از 3 سال و نیم، دوباره به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران بازگشته است، باید نخستین بازی‌اش با ملی‌پوشان ایران را در جمعه‌ای دیگر مقابل اروگوئه برگزار کند. جمعه اول مهرماه سال 1401، تیم ملی فوتبال ایران در اتریش باید در دیداری تدارکاتی به مصاف اروگوئه برود.

همچنین کی روش در زمان مربیگری در مصر در دو برهه زمانی دو زخم کاری را هم از سنگالی ها متحمل شد! ابتدا این تیم در فینال رقابت های جام ملتهای آفریقا در پنالتی از سنگال شکست خورد و قهرمانی قاره سیاه را برای اولین بار به این تیم تقدیم کرد و در بار دوم نیز سنگالی ها در حالی که در بازی رفت پلی آف برای حضور در جام جهانی از مصر شکست خورده بودند در بازی برگشت در خانه خود کار را به تساوی کشاندند تا این بار هم ضربات پنالتی تیم راهیافته به جام جهانی را مشخص کند. در نهایت باز هم سنگال موفق شد مصر را شکست داده تا بلیت قطر را اوکی کند.

 

به این ترتیب تیم ملی ایران همراه با کی روش در اردوی اتریش با تیم هایی بازی خواهد کرد که در سال های اخیر سرمربی پرتغالی ضربات اساسی را از آنها متحمل شده و حالا او این فرصت را دارد تا با تیم ملی ایران، جبران مافات کرده و انتقام ناکامی های قبلی را در تیم های کلمبیا و مصر را بگیرد.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر