جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
غلامرضا منتظری در گفتگو با بهمن؛
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه در جریان سفر اربعین وقفه ای اتفاق افتاد و نگرانی هایی ایجاد کرد، اما تلاش های خوبی شکل گرفته که با کمک هایی که دولت انجام داد از جمله گسیل کردن وسایل نقلیه و اتوبوس های کشور، شرایط به تدریج بهتر می‌شود.
کد خبر: ۱۷۲۶۸
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۷

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در گفتگو با خبرنگار بهمن در رابطه با مشکلاتی که در مرزها برای زائران به وجود آمده و تلاش‌های مسئولین برای رفاه حال زوار، گفت: اربعین امام حسین(ع) کم نظیر و باشکوه است. این یک فرصت استثنایی و اثربخش است که متولیان باید بیش از گذشته قدر آن را بدانند و زمینه حضور هرچه بیشتر زائران تشنه و مشتاق را در این فضای معنوی فراهم کنند. با توجه به اینکه سال‌های گذشته به دلیل شرایط کرونا، فرصت برای حضور زوار مهیا نبود، امسال به دلیل مساعد شدن شرایط با استقبال کم نظیری مواجه شدیم که بسیاری آن را برآورد نمی‌کردند.

وی ادامه داد: به دلیل کمبودها و امکاناتی که به ویژه در آن سوی مرز وجود نداشت، امکانات پاسخگوی سطح انتظارات و این حضور باشکوه نبود و اسباب مشکلات و رنجش هایی را فراهم کرد.

منتظری تصریح کرد: در این شرایط وظیفه دولتمردان و مقامات مسئول در داخل و همچنین دولت عراق است که بستر را فراهم کنند تا هرچه زودتر زائرین مشتاق بتوانند به این مسیر معنوی ادامه دهند و در زمان موعود در عتبات و به ویژه در حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و نجف اشرف حضور پیدا کنند.

وی یادآور شد: در این زمینه گرچه وقفه ای اتفاق افتاد و نگرانی هایی ایجاد کرد، اما تلاش های خوبی شکل گرفته که با کمک هایی که دولت انجام داد از جمله گسیل کردن وسایل نقلیه و اتوبوس های کشور، شرایط به تدریج بهتر می‌شود. اما انتظار می‌رود با یک روحیه جهادی به این موضوع نگاه کنیم چرا که خانواده های محترم، کودکان و نوجوان در این سفر حضور دارند، و لازمه اش این است که تلاش‌ها را افزایش دهیم.


وی افزود: از سوی دیگر مردم هم موظف هستند به تذکرات، هشدار ها و پیشنهاداتی که مقامات مسئول دادند توجه کنند؛ چرا که آن‌ها سعادت، سلامت و آسایش مردم را می خواهند. حل این مشکل یک همکاری دوجانبه را می‌طلبد تا از این فرصت به شکل بهینه بهره بگیریم.

منتظری گفت: قابل پیش بینی بود که با توجه به محدودیت ها، این استقبال بیش از گذشته خواهد بود. ما برای همه متولیان دعا می‌کنیم و امیدواریم که با خاطره ای خوش، ره توشه ای از معنویت، معرفت و حکمت این همایش باشکوه و کم نظیر جهانی به خوبی محقق شود.

وی گفت: شور و اشتیاق بسیاری برای حضور در کربلا در اربعین حسینی در سطح ایران و جهان وجود دارد. بعضی مواقع ما مردم هم باید مراعات کنیم و همیشه نباید انگشت نقد را به سوی مسئولین گرفت. ما خودمان هم دوست داریم حضور پیدا کنیم ولی وقتی توصیه می‌شود که فعلا حضور پیدا نکنید، نمی‌خواهند مانع حضور ما شوند. مسئولین هم بایست تدارکات و امکانات را بیش از گذشته مهیا می‌کردند اما تلاش آنها را ارج می‌نهیم.

منتظری یاداور شد: برخی از این مشکلات هم به کشور عراق مربوط می‌شود. قبل از اربعین هم یک سری اتفاقات شکل گرفت که برطرف شد. عوامل مختلفی دست به دست هم دادند تا این مسائل پیش آمد ولی اکنون بایست صبوری پیشه کرد تا از این فرصت به خوبی بهره بگیریم.

 

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: