جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛
در روز دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان دو قهرمان ایرانی جهان در سال ۲۰۲۱ و مدعیان دو وزن ۶۳ و ۸۲ کیلوگرم در بلگراد روی تشک خواهند رفت.
کد خبر: ۱۷۲۶۳
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از تسنیم: مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح روز شنبه (19 شهریور) در بلگراد آغاز شد. پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، محمدرضا مختاری در 72 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم و ناصر علیزاده در 87 کیلوگرم نمایندگان 4 وزن اول ایران بودند که به مصاف حریفان رفتند و با حذف سه نفر اول، روز تلخی برای شاگردان محمد بنا در صربستان رقم خورد. ناصر علیزاده تنها کشتی‌گیر ایرانی است که امروز در گروه شانس مجدد روی تشک خواهد رفت.

در روز دوم پیکارهای قهرمانی جهان علاوه بر پیگیری پیکارهای جهانی در گروه شانس مجدد، رده‌بندی و فینال 4 وزن اول، مسابقات از ظهر امروز (20 شهریور) در اوزان 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم پیگیری خواهد شد.

علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی، پژمان پشتام و محمدهادی ساروی نمایندگان کشتی فرنگی ایران در روز دوم هستند که گرایی و ساروی سال گذشته علاوه بر کسب دو مدال طلا و برنز المپیک توکیو، قهرمان المپیک هم شدند. نجاتی در پی مصدومیت میثم دلخانی بار دیگر به وزن بالاتر آمده، او مدال برنز سال 2019 جهان را در کارنامه دارد. پشتام نیز سال گذشته مدال برنز جهان را در اسلو از آن خود کرد.

در وزن 63 کیلوگرم که با حضور 30 نفر برگزار می‌شود، علیرضا نجاتی در دور نخست با احمت اویار از ترکیه مبارزه می‌کند و در صورت برد به مصاف برنده دیدار خوزه رودریگوئز از مکزیک و عبدالمحمد پاپی از آلمان می‌رود.

در وزن 67 کیلوگرم که 30 نفر شرکت کرده‌اند، محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست، با برنده کشتی کریستین وانزا از مجارستان و امانتور اسماعیل‌اف از قرقیزستان کشتی خواهد گرفت.

در وزن 82 کیلوگرم که 25 نفر حضور دارند، پژمان پشتام بعد از استراحت، در دور دوم با برنده مبارزه کارپت چالیان از ارمنستان و فیلیپ ساسیچ از کرواسی کشتی می‌گیرد.

در وزن 97 کیلوگرم که با حضور 29 نفر برگزار می‌شود، محمدهادی ساروی هم یک دور استراحت خواهد کرد و پس از آن با برنده دیدار فلیکس بالدوف از نروژ و یان لیو از چین مبارزه خواهد کرد.

 

|انتهای پیام|

 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: