جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
وضعیت تیم ملی امید در هاله‌ای از ابهام
با وجود آن که برخی رسانه ها از عدم تمایل برای همکاری تیم جدید مدیریتی فدراسیون با مهدوی کیا خبر دادند اما شنیده ها حکایت از آن دارد که طی روزهای گذشته برخی مذاکرات با این چهره از سر گرفته شده است تا هافبک اسبق تیم ملی دوباره سکان هدایت تیم ملی را عهده دار شود.
کد خبر: ۱۷۲۳۹
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۳

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال و بازگشت مهدی تاج زمزمه‌های تغییرات در کادر فنی تیم ملی ایران قطعی شد و کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2022 انتخاب شد تا به این ترتیب نخستین وعده انتخاباتی مهدی تاج محقق شده باشد.

 

در این بین برخی رسانه ها از جایگزینی دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی به جای مهدی مهدوی کیا در تیم ملی امید خبر دادند و این طور مطرح شد که فدراسیون فوتبال برای مدیریت هزینه‌های تغییر در تیم ملی، به اسکوچیچ پیشنهاد داده است که او و همکارانش به کارشان در تیم امید ادامه دهند که این پیشنهاد با عصبانیت شدید اسکوچیچ مواجه شده و وی چنین پیشنهادی را بلافاصله رد کرده است.

 

با این تفاسیر می شد این طور حدس زد که همان‌طور که جدایی اسکوچیچ از تیم ملی قطعی شد، با پیشنهادی که به او داده شده، پروژه جدایی مهدوی‌کیا نیز از تیم امید کلید خورده است. هرچند مدت‌هاست که بحث تغییرات در تیم امید مطرح شده بود ولی حالا بعد از تغییرات مدیریتی در فدراسیون این بحث شدت گرفته است.

 

البته با وجود آن که برخی رسانه ها از عدم تمایل برای همکاری تیم جدید مدیریتی فدراسیون با مهدوی کیا خبر دادند اما شنیده ها حکایت از آن دارد که طی روزهای گذشته برخی مذاکرات با این چهره از سر گرفته شده است تا هافبک اسبق تیم ملی دوباره سکان هدایت تیم ملی را عهده دار شود.

مهدوی کیا و چشم امید؛ مبارزه ادامه دارد - ورزش سه

تاج ابهامات را بیشتر کرد!

نشست خبری مهدی تاج با حضور نمایندگان رسانه ها پنجشنبه گذشته در حالی برگزار شد که بسیاری از زمان این نشست به توضیحات تاج درباره پرونده های قضایی و نحوه و دلایل بازگشت وی به فدراسیون فوتبال اختصاص پیدا کرد.

 

با این حال رئیس جدید فدراسیون در پاسخ به این سوال که برای تیم ملی امید ایران چه برنامه ای دارد در خلال این نشست اظهار داشت: من هنوز برنامه‌ای برای تیم امید ندارم و دیروز فهمیدم که قرارداد آقای مهدوی کیا که از زحماتش تشکر هم می‌کنم تمام شده است. تیم ملی بزرگسالان یک مقدار تعجیلش بیشتر بود.

 

همین اظهارات تاج کافی بود تا ابهامات در این خصوص بیشتر شود با این وجود طی روزهای اخیر برخی اسامی دیگر نیز برای هدایت تیم ملی امید مطرح شده است.

 

آخرین وضعیت امیدها از زبان مدیر تیم:

فراز فاطمی مدیر تیم ملی امید در خصوص آخرین وضعیت این تیم در گفت و گویی اعلام کرده بود: چون قرارداد آقای مهدوی‌کیا به اتمام رسیده، ابتدا باید شرایط ایشان تعیین شود و سپس به سراغ اجرای برنامه‌های تیم ملی امید برویم.

 

او در واکنش به این سوال که با این حساب تیم ملی امید در پنجره بازی‌های ملی در اواخر شهریور و اوایل مهر اردویی ندارد، گفت: تیم ملی در این برهه اردویی ندارد اما یک دعوت‌نامه از بلاروس برای تیم ملی امید برای انجام دو بازی دوستانه آمده که باید ابتدا شرایط سرمربی تیم ملی را مشخص کنیم و در ادامه اگر توانستیم در آبان ماه با بلاروس بازی کنیم. البته ابتدا باید شرایط مهدوی‌کیا مشخص شود.

 

مدیر تیم ملی فوتبال امید در پاسخ به این سوال که چرا مهدی تاج برای مشخص کردن شرایط تیم ملی امید گامی برنداشته است، گفت: به هر حال اول باید شرایط مهدوی‌کیا یا هر فرد دیگری که مدنظر فدراسیون فوتبال است، مشخص شود و سپس فدراسیون برای این تیم برنامه‌ریزی کند.

 

فاطمی درباره اینکه ظاهرا دستمزد مهدوی‌کیا هم پرداخت نشده است، اظهار کرد: فکر می کنم ۵۰ درصد از دستمزد او پرداخت شده است. ما با دستیاران خارجی او که به فیفا شکایت کرده بودند، تسویه حساب کردیم.

 

وی افزود: فکر می‌کنم که فدراسیون با آقای مهدوی‌کیا صحبت می‌کنند و ایشان برنامه‌های خودشان را اعلام می‌کنند. هنوز آقای تاج را ندیدم ولی امیدوارم فرصت از دست نرود چون یک سال دیگر مسابقات مقدماتی المپیک شروع می‌شود.

منصوریان: زخم بازیکن ندادن به تیم امید روی بدنم است/ مهدوی کیا ۷ بازیکن هم  بخواهد می دهم | فوتبالی

پای فرد جدیدی در میان است؟

در هر صورت طبق شنیده ها همچنان مهدوی کیا به عنوان گزینه اصلی تیم ملی امید مطرح است اما از گوشه و کنار خبر می رسد با توجه به ارتباط صمیمانه منصوریان با مهدی محمدنبی نایب رئیس اول فدراسیون نام سرمربی سابق استقلال نیز برای این تیم مطرح شده است هرچند شاید اوضاع به سمتی پیش برود که گزینه جدیدی به جز اسامی مطرح شده مورد استقبال فدراسیون فوتبال قرار بگیرد.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: