جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
امید قالیباف در گفتگو با بهمن؛
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۷۹ هزار ۲۴۶ دستگاه خودرو در تیرماه و ۶۵ هزار ۶۰۶ دستگاه خودرو در مردادماه امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۷۲۳۷
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۶
نویسنده : محبوبه کباری

 رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در گفت وگو با بهمن با بیان اینکه ایران‌خودرو در تیر ماه امسال توانست ۴۲ هزار دستگاه سایپا و ۳۷ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کند افزود: بر این اساس، دو خودروساز در تیرماه امسال در مجموع ۷۹ هزار و ۲۴۶ دستگاه خودرو تولید کردند.

 سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد: همچنین با توجه به روز‌های کاری در تیرماه که شامل ۱۹ روز عادی و پنج روز پنجشنبه (در مجموع ۲۴ روز کاری) بود، متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۳۰۲ دستگاه است.

قالیباف در ادامه به خلاصه وضعیت تولید دو خودروساز نخست کشور در مردادماه اشاره کرد افزود: در این ماه ایران‌خودرو ۳۲ هزار و ۶۷۴ دستگاه و سایپا ۳۲ هزار و ۹۳۲ دستگاه تولید کردند، یعنی جمع تولید دو خودروساز ۶۵ هزار و ۶۰۶ دستگاه است.

سخنگوی وزارت صمت توضیح داد: روز‌های کاری در مردادماه شامل ۱۶ روز عادی و سه روز پنجشنبه (در مجموع ۱۹روز کاری) بود و به این ترتیب متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۴۵۳ دستگاه است. همچنین در نتیجه افزایش تولید حدود ۴.۶ درصدی در مردادماه نسبت به تیرماه به ثبت رسیده است.

انتهای پیام 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: