جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
پیشکسوت فوتبال استقلال گفت: ساپینتو حق توهین به قدیمی‌های استقلال را ندارد. اگر منظور صحبت‌های او، من هستم خیلی شفاف بگوید.
کد خبر: ۱۷۲۳۶
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۲

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از ایرنا، «حسن روشن» یکی از بزرگ‌ترین و ماندگارترین‌ بازیکنان تاریخ استقلال است. بازیکنی که رکورد ویژه و منحصر به فردی در فوتبال ایران دارد و بعید است رکورد گل زدن او در تمام تورنمنت‌های مهم فوتبالی (جام جهانی، المپیک، جام ملت‌های آسیا و بازی‌های آسیایی) روزی شکسته شود!

روشن در صراحت کلام مشهور است و هیچ وقت زیر حرفی که بر زبان آورده، نمی‌زند. روشن منتقد رفتارهای ریکاردو ساپینتو سرمربی تیمی است که سال‌های سال برایش بازی کرد و افتخارات با ارزشی را به ارمغان آورد.

در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف‌های تندی زد، که متن آن را می‌خوانید:

تساوی مقابل پیکان در ورزشگاه آزادی، نظرتان چیست؟

هر چند ایراداتی در نحوه چیدمان بازیکنان استقلال وجود داشت اما نمایش خوبی را مقابل پیکان به اجرا گذاشت. بازیکنان زحمت خود را در زمین مسابقه کشیدند، تلاش کردند اما این تلاش‌ها منجر به پیروزی نشد چراکه ایراداتی در کار بود.

این ایراداتی که از آن حرف زدید، چی بود؟

ساپینتو در استفاده از بازیکنان استقلال در پست‌های مناسب با مشکل روبه‌روست. چرا یامگا که نزدیک به دروازه حریفان باید بازی کند در دفاع راست به کار گرفته می‌شود؟ مهدی قایدی جایش آن منطقه از زمین نیست و به یک بازیکن بیکار تبدیل شده بود. ارسلان مطهری اگر خوب است که به نظرم خوب است، چرا دیر به بازی می‌آید؟ وقتی شما دو بازیکن دارید که می‌توانند در محوطه جریمه رقبا با استفاده از تکنیک، خلاقیت، هوششان خطرناک باشند اشتباه بزرگی است که در پست دیگری بازی کنند و...

و چی؟

همه مربیان دنیا بهترین نفرات خود را از دقیقه اول در ترکیب قرار می‌دهند اما ایشان این کار را انجام نمی‌دهد. وقتی شما سه تعویض همزمان انجام می‌دهید یعنی اشتباه کرده‌اید.

 

این تیم از لحاظ مهره با کمبود روبرو نیست.

وقتی ساپینتو اردو و بازی دوستانه برگزار کرده است به طور حتم از ضعف تیم با خبر شده و همان موقع می‌توانست دستور به جذب بازیکن جدید بدهد. استقلال بازیکنان خوبی در ترکیب خود دارد، بازیکنان این تیم از نفرات شاخص فوتبال ایران هستند، با داشتن چنین تیمی چیدمان مهم است.

شما منتقد ریکاردو ساپینتو هستید؟

منتقد رفتارهای او هستم، دوست دارم هر مربی که روی نیمکت استقلال می‌نشیند، موفق باشد. جوانی‌ام را در استقلال پشت سر گذاشتم، من تیمی را که بهترین روزهایم را در آن سپری کردم دوست دارم. استقلال برایم روزهای خاطره‌انگیزی را رقم زده است، روزهایی که فراموش شدنی نیست و موفقیت استقلال یعنی برای من شادی. اگر حرفی می‌زنم  دلم می‌سوزد، استقلال موفق نشود اولین نفری که ناراحت می‌شود من هستم، مردم در کوچه و خیابان؛ من و پیشکسوتان را می‌بینند و در خصوص تیم سوال می‌کنند.

نظر شما درباره حرف‌هایی که ساپینتو در نشست مطبوعاتی پیش از بازی با پیکان بر زبان آورد چیست.

حرف من این است که ساپینتو به جای اینکه بخواهد ادا درآورد و رفتارهای غیر واقعی را از خود نشان دهد تمرکزش را روی استقلال بگذارد. اینکه او در بازی با ملوان به برانکارد لگد میزند درست نیست. از قول من برایش این جملات را بنویسید.

روشن: ساپینتو حق توهین به پیشکسوتان را ندارد/ به اندازه سن سرمربی استقلال مدرک مربیگری دارم

بفرمایید.

او حق اینکه بخواهد به قدیمی‌های استقلال توهین کند را ندارد، اگر منظور ساپینتو من هستم با من حرف بزند و اسم بیاورد وگرنه حق اینکه بخواهد از پیشکسوتان و بازیکنان قدیمی نام ببرد را ندارد. او با هر کسی می‌خواهد حرف بزند اسم بیاورد. از من ناراحت است خیلی واضح بگوید حسن روشن. بخشی از این رفتار به مدیریت باشگاه استقلال ارتباط دارد، آنها نباید اجازه دهند که ساپینتو به پیشکسوتان توهین کند، تازه یک چیز دیگر...

چه چیزی؟

او مدرک مربیگری چی دارد؟ مدرکش را بیاورد من هم بیاورم، من خودم را بازنشسته کردم وگرنه به اندازه سن او مدرک دارم، او باید از پیشکسوتان کمک روحی و روانی بگیرد. اینکه این طوری حرف بزند و رفتار کند جایی در باشگاه استقلال ندارد، باشگاه استقلال باشگاهی با شخصیت است و این رفتارها را قبول نمی‌کند.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
پیشنهاد سردبیر