جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
معاون هماهنگ‌کننده سپاه تهران بزرگ گفت: مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین از میدان امام حسین(ع) تهران تا حرم عبدالعظیم(ع) شهرری با برپایی ۹۰۰ موکب و پیش‌بینی حضور ۴ میلیون زائر برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۱۷۰۸۶
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۴

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس از ری، سردار محمود توکلی معاون هماهنگ‌کننده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ ظهر امروز در آخرین جلسه ستاد اربعین استان تهران که در دانشگاه قرآن و حدیث شهرری برگزار شد، اظهار کرد: راهپیمایی دلدادگان حسینی با ایده بسیجیان جنوب تهران تشکیل شد و در ابتدا به‌صورت محدود برگزار شد و رفته‌رفته گسترش یافت و در سال ۹۸ به اوج رسید که امسال پس از دو سال وقفه به دلیل کرونا، این مراسم برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۷ کمیته برای فعالیت‌ها و مسئولیت‌های این ستاد سازمان‌دهی شده و ثبت نام مواکب که بخش پراهمیت و سنگین کار بود به اتمام رسید که حدود ۹۰۰ موکب ثبت نام شده، صدور مجوز موکب‌ها در حال انجام است و کار جانمایی موکب‌ها نیز در روزهای آینده انجام خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ ادامه داد: کمیته‌های هفتگانه اقدامات مؤثری را در حوزه‌های امنیت، ترافیک، سلامت، فضاسازی و محتوا آغاز کرده و تبلیغات رسانه‌ای و پخش تبلیغات تلویزیونی در تهران آغاز شده و طی روزهای آینده بیشتر خواهد شد.

سردار توکلی تصریح کرد: مردمی بودن این راهپیمایی بسیار حائز اهمیت است همان‌گونه که ایده نخست این حرکت مردمی بوده؛ مشارکت حداکثری مردم در اجرا و پشتیبانی این حرکت با مشارکت تمامی دستگاه‌ها بسیار مؤثر است.

وی عنوان کرد: ۶۰ درصد از موکب های پذیرش شده مربوط به پذیرایی هستند که از ساعت ۷ صبح تا نماز مغرب به پذیرایی از زائران می پردازند و سعی بر این است که پذیرایی‌ها متنوع و مورد پسند جوانان و نوجوانان باشد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تهران بزرگ افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که شاهد بزرگترین راهپیمایی این مراسم نسبت به قبل باشیم و بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت پیش‌بینی‌شده و تأکید زیادی بر برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر به مواکب و حسینیه‌ها شده است.

سردار توکلی بیان کرد: ۸ کانون اصلی ارائه خدمات جامع در مسیر و شهر تهران تعبیه شده است و در بقیه مسیر نیز باقی مواکب ساماندهی خواهد شد. در این ۸ کانون تلاش خدمات فرهنگی برای تمام اقشار و تمام سنین در نظر گرفته شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موکب های ویژه بانوان، کودکان، جوانان، چهارپایه خوانی، گروه‌های سنج و دمام زنی، تعزیه خوانی و شبیه سازی کاروان نمادین اسرا در طول مسیر در نظر گرفته شده که به معنویت این مراسم کمک شایان توجهی خواهد کرد.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: