جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
احمد دستمالچیان در گفتگو با بهمن:
سفیر اسبق ایران در لبنان و اردن گفت: موضوع پادمان در مذاکرات قبل هم بسته نشده بود و به خاطر همین بعد از توافق بهانه‌ها شروع شد. بسیاری از مسائل و مشکلاتی که بعداً پیش آمد به خاطر همین بسته نشدن پادمان بود، که راه بهانه را باز می‌گذارد.
کد خبر: ۱۷۰۶۰
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۹

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: احمد دستمالچیان سفیر اسبق ایران در لبنان و اردن در گفتگو با خبرنگار بهمن در رابطه با روند مذاکرات هسته ای و آخرین تحولات آن، گفت: زمانی که آمریکا به این موضوع پاسخ داد، هنوز دو موضوع مهم و اساسی روشن نشده بود؛ یکی مسأله پادمان که ایران به جد معتقد است این پرونده باید بسته شود و اگر همینطور باقی بماند مانند یک زخم خواهد بود. هر چه که باید در مورد آن اقدام شود، آژانس باید کارش را انجام دهد و پادمان قبل از توافق بسته شود.

 

وی افزود: موضوع پادمان در مذاکرات قبل هم بسته نشده بود و به خاطر همین بعد از توافق بهانه‌ها شروع شد. بسیاری از مسائل و مشکلاتی که بعداً پیش آمد به خاطر همین بسته نشدن پادمان بود، که راه بهانه را باز می‌گذارد. مسأله دوم، تضمین است. اگر تضمین کاملاً شفاف و درست نباشد اتفاقات گذشته مجدد تکرار خواهد شد و بهانه‌های مختلفی را برای ما ایجاد خواهند کرد. در نتیجه ایران روی این دو مسأله متمرکز است و باید جواب شفافی داده شود. در حال حاضر توپ در زمین آمریکاست که باید به این موضوع پاسخ دهد.

 

سفیر اسبق ایران در لبنان و اردن در خصوص برخی ادعاها پیرامون اینکه توافق انجام شده و به زودی اعلام می‌شود گفت: توافق انجام شده اما مشکل این است که در داخل آمریکا دو حاکمیت وجود دارد. یک حاکمیتی که می‌خواهد منافع ملی آمریکا برآورده شود و آن مردم هستند. حاکمیت دوم که قدرت دارند، حاکمیت اسرائیلی هاست که به دنبال این هستند که چطور منافع اسرائیل تأمین شود.

 

وی ادامه داد: این حاکمیت اسرائیلی کاخ سفید است که دفعه گذشته سنگ اندازی کرد و الان هم همچنان سنگ اندازی می‌کند و می‌خواهد این توافق انجام نشود. اگر مردم آمریکا بتوانند حاکمیت ملی خودشان را در راستای منافع ملی خود پیش ببرند، این قرارداد در در شرف تحقق است.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: