جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن اذعان به اینکه زمستان سختی منتظر کشورهای این اتحادیه است، گفت که برای مقابله با این بحران، باید همبستگی داشته باشند.
کد خبر: ۱۷۰۳۸
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۰

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس، سخنگوی اتحادیه اروپا شامگاه امروز دوشنبه تأکید کرد که مسئولان اروپایی به همراه شرکای بین‌المللی خود برای مقابله با بحران انرژی تلاش می‌کنند.

شبکه خبری الجزیره به نقل از این مسئول اروپایی گزارش داد، در زمستان آینده به خاطر جنگ روسیه و اوکراین، «با دشواریهایی روبرو خواهیم بود».

وی با بیان اینکه بین کشورهای اروپایی اجماع واضحی به منظور همبستگی برای مقابله با این بحران وجود دارد، تصریح کرد: طی ماههای گذشته، به جای گاز روسیه، کمکهای بیشتری [در زمینه سوخت] دریافت کردیم».

این مقام اروپایی همچنین اذعان کرد که به خاطر بحران اوکراین، با دشواریهای بسیاری روبرو هستند و مرحله استثنائی را پشت سر می‌گذارند.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم روز یکشنبه گذشته هشدار داد که ماه‌های آتی، ماه‌های سرنوشت سازی برای اتحادیه اروپا به شمار می‌آید.

وی طی سخنانی گفت: «زمستان سختی در انتظار ماست و شش ماه آینده تعیین کننده خواهند بود اگر از بحران عبور کرده و اتحاد خود را حفظ کنیم و توازن نظامی ادامه یابد، تا بهار وضعیت بهتری خواهیم داشت».

بورل مدعی شد: «پوتین هرگز تصور نمی‌کرد که روسیه پس از شش ماه جنگ به این وضعیت برسد. تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد روسیه به خصوص در بخش فناوری‌های پیشرفته، در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت».

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: