جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: کار معلمان در پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه بسیار مهم است.
کد خبر: ۱۷۰۳۰
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۴

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس، رضا صحرایی،رییس دانشگاه فرهنگیان در دومین روز نشست تخصصی مسئولان مبارزه با موادمخدر که با عنوان «پیشگیری از اعتیاد- مشارکت‌های مردمی- اشتغال بهبودیافتگان» در مجموعه فرهنگی شقایق و به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، گفت: کار معلمان در پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه بسیار مهم است.

وی افزود: به اعتقاد متخصصان، ۵ تا ۱۳ سالگی یعنی تا پایان دوره متوسطه اول سن بحران است و هر کاری که دانش‌آموزان می‌بایست در این سنین بیاموزند، باید پایه‌ریزی شود، در اینجاست که اهمیت کار معلمان خود را نشان می‌دهد. 

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: امروز که پیشگیری از مصرف موادمخدر به سر فصل دغدغه‌های نظام تبدیل شده است، دانشگاه فرهنگیان هم موظف است پیشگیری را در سرفصل خود قرار دهد.

به گفته صحرایی، سالانه ۲۵ هزار معلم به صورت مستقیم  و ۲۵ هزار معلم غیر مستقیم از طریق این دانشگاه،  به نظام تعلیم و تربیت وارد می‌شوند و معلمان باید کودکان را متناسب با ظرفیت‌های زمان خود تربیت کنند.

وی با بیان اینکه در دولت مردمی، معلمان قوی تربیت خواهد شد، گفت: معلم قوی، چند بُعدی و چند کارکردی است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ۶ ساحت تربیتی برای معلمین و دانش آموزان مد نظر قرار داده شده است، ما نیز نظام جامع تربیت را به مثابه نظام جامع آموزش در دانشگاه مستقر خواهیم کرد.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: