جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      

بیم و امید حاصل از بی تصمیمی آمریکابه گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از خبرگزاری نورنیوز، روند مذاکرات لغو تحریم‌ها اکنون در مقطعی قرار دارد که بنابر نظر طرفین نزدیک‌ترین شرایط برای دستیابی به توافق را تجربه می‌کند.
طرفین بنا ندارند محتویات، مذاکرات انجام شده تاکنون را رسانه‌ای کنند اما اظهار نظرهای رسمی و نیمه رسمی نشان می‌دهد که بر تداوم آن تاکید دارند.
برخلاف آنچه که رسانه‌های معاند القاء می‌کنند، آنچه به‌عنوان خطوط قرمز ایران برای حصول یک توافق قوی، قابل اتکاء و پایدار مطرح است، اولاً حل‌وفصل کامل موضوعات پادمانی میان ایران و آژانس و ثانیا اخذ تضمین قابل اتکاء برای اطمینان یافتن از انتفاع اقتصادی ایران از برجام به عنوان حقوق غیر قابل اجتناب است.
هرگونه توافقی بدون در نظر گرفتن این دو اصل عملاً مابه ازای تعریف شده‌ای برای کشورمان نخواهد داشت.
تعهدات طرف ایرانی، موضوعاتی است که به شهادت دوره اجرای اولیه برجام، همگی به صورت شفاف، قابل اندازه‌گیری و غیرقابل تفسیر قابلیت اجرا دارد.
طبیعتاً تعهدات طرف‌های دیگر نیز باید از همین ویژگی برخوردار باشد.
روند حاکم بر مذاکرات رفع تحریم‌ها که پس از ارائه ایده‌های هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپایی آغاز شده، فضای نسبتاً امیدوار کننده‌ای را به‌وجود آورده که پایداری یا متزلزل شدن آن در گرو تصمیم سیاسی دولت آمریکا است.

 

|انتهای خبر|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: