جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
هادی حق شناس در گفتگو با بهمن:
کارشناس مسائل بانکی گفت: بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی ایران تورم دو رقمی آن است که متولی آن هم بانک مرکزی است که باید با استفاده از ابزار‌های خود اقدام به اصلاح آن کند. 
کد خبر: ۱۶۹۷۶
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۳
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: هادی حق شناس کارشناس بانکی در گفتگو با خبرنگار بهمن در پاسخ به این سوال که آیا طرح قانون بانکداری می‌تواند به نظام بانکی کشور کمک کند، گفت: موضوع تغییر نظام بانکداری از زاویه دیگر باید بررسی شود و آن این است که برای تغییر نظام باید به افراد متخصص در این بخش مراجعه شود که در نهایت این بخش نتیجه مطلوب تری خواهد داشت.

او ادامه داد: نظام قانون پول بانکی، نه تنها در بانک‌ها بلکه در موسسات خصوصی هم وجود دارد و در این بخش از نظرات کارشناسان اهل فن استفاده شده است.

 این کارشناس اقتصادی بیان کرد: در سه دهه گذشته مدیریت بانک‌ها و هیأت مدیره‌ها به این قانون با گرایش جدی تری نگاه کرده اند. افرادی که به لحاظ علمی و تجربی در حوزه بانکداری کار کرده اند معتقدند تغییر ساختار بانک مرکزی، بانک را به هدف اصلی خود نمی‌رساند. 

حق شناس افزود: کاهش نرخ تورم، نظارت بر بانک‌ها و... ادبیات درستی است، اما من میخواهم موضوع مهم تری را عرض کنم و آن این است که ما ایده آل‌ها را در قانون بودجه اضافه کرده ایم.

وی در ادمه گفت: ساختار بانک مرکزی در حال حاضر در حال تغییر است.

حق‌شناس اظهار داشت: اخیرا اجلاسی با حضور رؤسای بانک های آمریکا برگزار شده و رئیس بانک مرکزی آمریکا در آن جمع بیان کرده است که نرخ بهره باید افزایش پیدا کند، چون بدون ثبات قیمت‌ها اقتصاد برای کسی کار نمیکند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی متولی نرخ تورم است، گفت: ما نباید از بانک مرکزی انتظار رشد اقتصادی داشته باشیم و این وظیفه دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان برنامه و وزارت اقتصاد است.

این کارشناس حوزه باز تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی ایران تورم دو رقمی است که متولی آن هم بانک مرکزی است. البته نباید این موضوع را هم فراموش کنیم که کاهش نرخ تورم به راحتی امکان پذیر نیست.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: