جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
حزب حاکم محافظه کار، «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور انتخاب کرد.
کد خبر: ۱۶۹۵۸
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۹

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس، «لیز تراس» وزیر امور خارجه دولت «بوریس جانسون» بعد از ظهر روز دوشنبه با دریافت ۸۱ هزار رأی هم‌حزبی‌هایش به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، با توجه به استعفای جانسون و برای جلوگیری از برگزاری انتخابات سراسری پارلمان، اعضای حزب حاکم محافظه‌کار، برای دومین بار در میان خود انتخابات برگزار کرده و نخست‌وزیر جدید را انتخاب کردند.

در سال ۲۰۱۹ نیز در پی استعفای «ترزا می» نخست‌وزیر پیشین انگلیس، بوریس جانسون با رأی مثبت ۹۲ هزار نفر از محافظه‌کاران به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شد.

پس از به راه افتادن موج استعفای وزرا و مقامات ارشد دولت انگلیس، بوریس جانسون بعد از مقاومت فراوان و عبور از بحران‌ها و رسوایی‌های متعدد نهایتاً کناره‌گیری از مقامش را اعلام کرد.

پس از حدود دو ماه رقابت دورن حزبی در انگلیس برای انتخاب نخست‌وزیر این کشور، «ریشی سوناک» وزیر سابق خزانه‌داری و تراس وزیر امور خارجه انگلیس به دور نهایی راه پیدا کرده‌اند.

سوناک از جمله اولین وزرایی بود که در اعتراض به عملکرد جانسون از مقام خود کناره‌گیری کرد و در سمت مقابل، لیز تراس از حامیان جانسون محسوب می‌شود.

لیز تراس در طول تصدی وزارت امور خارجه انگلیس از جمله اولین سیاست‌مداران غربی بود که خواستار «شکست روسیه» در جنگ اوکراین شد.

وزیر امور خارجه سابق و نخست‌وزیر فعلی انگلیس مواضع تندی نیز علیه جمهوری اسلامی ایران دارد.

او وعده داده با توجه به بحران عمیق انرژی ناشی از جنگ اوکراین، امسال با سرد شدن هوا در انگلیس، قبوض انرژی برای شهروندان صادر نخواهد شد.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: