جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
گزارش خبری؛
آبی پوشان پایتخت در حالی سه‌شنبه به مصاف خودروسازان می‌روند که آخرین برد پیکانی ها برابر استقلال به ۴۶۶۵ روز پیش یعنی دیدار رفت لیگ نهم بر می گردد.
کد خبر: ۱۶۹۵۲
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۴

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: آبی پوشان پایتخت در حالی سه شنبه سی و پنجمین دیدارشان برابر پیکان را در تاریخ لیگ برتر  با قضاوت تیم داوری متشکل از موعود بنیادی فر، قهرمان نجفی، یعقوب سخندان و شبیر بهروزی برگزار خواهند کرد که این جدال در سالهای گذشته همچون سکه ای دو رو غیرقابل پیش بینی بوده است و باید برای سنجش قدرت خودروسازان تهرانی به تمام جوانب این جدال توجه کرد.

از یک سو آخرین برد پیکانی ها برابر استقلال به ۴۶۶۵ روز پیش یعنی دیدار رفت لیگ نهم بر می گردد که تیم تحت هدایت حمید درخشان موفق شد با گلهای سعید دقیقی، مجید خدابنده لو و حمید هدایتی در مقابل گل‌های امیرحسین صادقی و حسین کاظمی تیم تحت هدایت صمد مرفاوی را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد از سوی دیگر در سالهای اخیر همین تیم گاها با توقف روند خوب استقلال، سد محکمی برای موفقیت‌ این تیم به شمار رفته است.

فارغ از  ۲۱ دیدار ناکامی پیکان در لیگ برتر و جام حذفی برابر استقلال، فیروزه ای پوشان در سالهای اخیر همواره در نقش حریفی چغر و  سر سخت برابر  استقلال ظاهر شده اند؛ خودروسازان که در لیگ شانزدهم دوباره به سطح نخست فوتبال ایران بازگشتند در این مدت موفق به کسب ۸ تساوی برابر آبی پوشان تهرانی در لیگ برتر شده اند که بدون شک برای باشگاهی با ظرفیت های فنی پیکان آماری قابل قبول و تحسین است.

همچنین سرمربی ۴۸ ساله فیروزه ای پوشان  که در دوران مربیگری اش توانسته برای تیم های مطرحی همچون پرسپولیس و سپاهان مشکل ساز شود برابر استقلال نیز از کارنامه قابل دفاعی برخوردار است؛ ماحصل تلاش های مجتبی حسینی در ۶ تقابل برابر پرچمدار فوتبال ایران در قاره آسیا ثبت آمار ۱ پیروزی، ۲ تساوی و ۳ شکست بوده است که می توان به دلیل بضاعت فنی تیم های تحت این مربی نتایج اشاره شده را در زمره عملکردهای قابل دفاع قرار داد.

طبق شواهد و قرائن به نظر می رسد با بررسی تمام جوانب این تقابل، فوتبال دوستان متوجه کار سخت تیم تحت هدایت ریکاردو ساپینتو برابر باشگاه رتبه پنجمی لیگ برتر خواهند شد.

همچنین ارسلان مطهری در فصل گذشته دوبار در دیدار برابر پیکان از دور برگشت لیگ و رقابت‌های جام حذفی مقابل این تیم گلزنی کرد تا نشان دهد راه دروازه این تیم تهرانی را بیشتر بلد است و بنظر می رسد اگر این بازیکن یک بار دیگر به لیست استقلال برگردد فرصت برای جبران مافات روز های سخت گذشته را خواهد داشت.


|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: