جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
آصفری در گفتگو با بهمن:
نماینده مردم اراک در گفتگو با بهمن: امیدواریم این مذاکرات منجر به برداشتن تحریم‌ها شود. آمریکا هم باید متوجه باشد که اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد، مجلس شورای اسلامی مصوباتی را تصویب و دولت را ملزم به الزاماتی خواهد کرد که به نفع آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نخواهد بود.
کد خبر: ۱۶۹۱۹
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۲:۴۰

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بهمن با اشاره به روند گفتگو‌های هسته‌ای گفت: متاسفانه دولت گذشته با تصویب برجام کشور را به سمت بن بست هدایت کرد.


وی تصریح کرد: به دلیل خودباختگی که دولت گذشته در مقابل آمریکا و زیاده خواهی‌های غرب و آمریکا داشت، باعث شد که این توافق بدون هیچ ضمانتی شکل بگیرد و منجر به این شد آن‌ها هم اورانیوم غنی شده ما را بگیرند، هم صنعت هسته‌ای ما را تعطیل کنند و در کنار آن به تعهدات خود عمل نکنند؛ چرا که ما ضمانت‌های لازم را نگرفتیم.


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات مجلس برای رفع تحریم‌ها گفت: طی مصوبه‌ای که مجلس شورای اسلامی تصویب کرد طی یک اقدام راهبردی دولت را ملزم به شروع فعالیت هسته‌ای کرد. غنی سازی اورانیوم در سایت امیرآباد و مجموعه‌های مختلف سبب شد که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مجبور شوند مجدداً پای میز مذاکره بیایند و دوباره این مذاکرات از سر گرفته شود.

 

آصفری در ادامه تاکید بر اینکه در این دور مذاکرات بایستی ضمانت‌های لازم از طرف آمریکایی‌ها و غربی‌ها گرفته شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم این مذاکرات منجر به برداشتن تحریم‌ها شود. آمریکا هم باید متوجه باشد که اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد، مجلس شورای اسلامی مصوباتی را تصویب و دولت را ملزم به الزاماتی خواهد کرد که به نفع آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نخواهد بود.


وی تاکید کرد: بهتر است آمریکایی‌ها از مواضع خود پایین بیایند و نسبت به مذاکرات برد بردی که هم به نفع خودشان و هم به نفع جمهوری اسلامی ایران و منطقه باشد، گام بردارند و اجازه سیاست‌های نفوذی و دخالتی را به رژیم صهیونیستی و بعضی از کشور‌های عرب منطقه ندهند.


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار ارزشمند و سرمایه‌ای که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد هم می‌تواند به اروپایی‌ها برای کمبود انرژی کمک کند و هم می‌تواند بازار اقتصادی خوبی برای حضور اروپایی‌ها در منطقه باشد. اگر ما در مذاکرات این دوره به نتیجه برسیم می‌توانیم در حوزه‌های دیگر هم با غربی‌ها مذاکرات دیگری داشته باشیم.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: