جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
افزایش تعداد موش‌ها در روزهای گرم تهران، موسوم به «موش‌های نروژی» به معضلی حاد و آزار دهنده، برای شهروندان تبدیل شده و این موش‌های بزرگ، سال‌هاست در کوچه‌ها و خیابان‌ها جولان می‌دهند.
کد خبر: ۱۶۸۹۶
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۶

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، شهرداری تهران از کاهش ۳۵درصدی شکایت شهروندان از موش‌ها خبر می‌دهد، اما شهر همچنان با این معضل حاد درگیر است. تعداد موش‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌های پایتخت، بسیار زیاد شده، موش‌ها، در مناطق شهری حضور دارند و در بسیاری موارد از کانال‌های فاضلاب شهری بیرون آمده‌اند و وارد خانه و زندگی مردم شده‌اند.

لین حیوانات موذی عامل انتقال خیلی از بیماری‌ها هستند و بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان در این رابطه، حدود سی بیماری، وجود دارد.

ثبت چنین آماری، از موش‌ها این نکته را گوشزد می‌کند که شهر تهران، نیاز به راه حلی جدی در برابر موش‌های موذی دارد.

کارشناسان محیط زیست همواره تاکید کرده‌اند که جمعیت میلیونی موش‌های تهران، پس از آلودگی هوا، مهم‌ترین معضل پایتخت است.

پیش‌تر گفته شده بود که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون موش در فاضلاب شهری تهران تردد می‌کنند. هشتاد درصد از جمعیت موش‌ها را می‌توان با کنترل زباله‌های شهری و شوک غذایی حذف کرد، زیرا از این طریق زادوولد آن‌ها کاهش می‌یابد.

تهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکستهران در تسخیر مهاجمان موذی نروژی +عکس
منبع: باشگاه خبرنگاران
نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: