جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
سخنگوی گمرک در گفتگو با بهمن؛
سخنگوی گمرگ گفت: در حال حاضر گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار که بخشی از آن گوشی‌های آیفون هستند اگر از قبل ثبت سفارش شده باشند و سایر شروط را هم دارا باشند امکان ترخیص دارند، در غیر این صورت از ورود آنها به کشور جلوگیری می‌شود.
کد خبر: ۱۶۸۸۵
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۷:۰۰
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک در گفتگو با خبرنگار بهمن با بیان اینکه در پنج ماهه نخست امسال حدود 4 میلیون دستگاه تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار به کشور وارد شده است گفت: کالایی که دارای ثبت سفارش معتبر، منشا ارز تایید شده و دارای قبض انبار نیز باشد و ممنوعیت قانونی برای این کالا اعلام نشده باشد قابلیت ترخیص از گمرک را دارد.

واردات آیفون ممنوع نیست/در پنج ماهه نخست امسال حدود 4 میلیون گوشی بالای 600 دلار وارد شده است

سخنگوی گمرک توضیح داد: در حال حاضر گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار که بخشی از آن گوشی‌های آیفون هستند اگر از قبل ثبت سفارش شده باشند و سایر شروط را هم دارا باشند امکان ترخیص دارند، در غیر این صورت از ورود آنها به کشور جلوگیری می‌شود.

 

سخنگوی گمرگ در خصوص ورود گوشی آیفون ۱۴ نیز گفت: مسئولیت ثبت سفارش، ممنوعیت یا محدودیت با وزارت صمت است و همانطور که گفته شد مانند سایر کالاها، اگر برای این مدل گوشی هم وارد کننده‌ای از قبل ثبت سفارش انجام داده باشد و سایر شروط را داشته و مجوز‌های قانونی را اخذ کند ورود آن به کشور بلامانع است.

انتهای پیام 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: