جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
صادق ورمزیار در گفتگو با بهمن:
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال در این فصل از رقابت ها فعلا حرفی برای گفتن نداشته و باید صبر کنیم تا چند هفته دیگر هم سپری شود. به نظر می رسد استقلال در فصل جاری بالانس نیست و درست بسته نشده است.
کد خبر: ۱۶۸۸۰
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۵

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: تیم فوتبال استقلال در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر باید به مصاف پیکان برود این در حالی است که این تیم هنوز به شرایط آرمانی نرسیده و این موضوع هواداران این تیم را نگران کرده است. در این خصوص صادق ورمزیار در گفت و گویی با رسانه بهمن به مواردی اشاره کرده که متن این گفت و گو را در زیر می خوانید:

 

شرایط استقلال در این 4 هفته ای که سپری شده است را چطور ارزیابی می کنید؟

استقلال در این فصل از رقابت ها فعلا حرفی برای گفتن نداشته و باید صبر کنیم تا چند هفته دیگر هم سپری شود.

 

از لحاظ فنی وضعیت این تیم چطور است؟

در هر صورت اگر بخواهیم درباره استقلال نگاه فنی داشته باشیم به نظر می رسد در این 4 هفته گذشته این تیم نوسان زیادی داشته است. به طور مثال بازی دوم این تیم با بازی اولش تفاوت زیادی داشت و کیفیت دو هفته اخیر هم تفاوت های زیادی با بازی این تیم در دو هفته ابتدایی داشته است. به نظر می رسد این اتفاق زمانی می افتد که یک تیم پازل تاکتیکی کاملی ندارد.

 

نقاط ضعف این تیم را در کدام پست ها ارزیابی می کنید؟

به طور مثال استقلال پلی میکر ندارد یا وقتی حردانی به عنوان مدافع راست به بیرون از زمین می رود به جای او سلمانی که یک مدافع چپ تخصصی است به جای او می رود. این یعنی استقلال بالانس نیست و درست بسته نشده است.

 

مشکلات دیگری هم وجود دارد؟

علاوه بر این که مهره های این تیم بالانس نیستند بلکه در 4 هفته اخیر کادرفنی از 4 ارنج متفاوت استفاده کرده است و این یعنی اجازه ندادیم این نفرات حدافل در این هفته ها کنار هم بازی کنند تا به یک هارمونی برسند. مدام ارنج و ترکیب و سیستم را تغییر دادیم تا جایی که امروز هنوز مشخص نیست 11 مهره اصلی ساپینتو چه کسانی هستند این در حالی است که پرسپولیسی ها در این خصوص خیلی زود به ثبات رسیده اند.

 

رونمایی از چهره جدید ساپینتو در تمرین استقلال - تابناک | TABNAK

 

بالاخره مربی جدید آمده و این موضوع می تواند تاثیرگذار باشد.

درست است اما در هر صورت این مربی با تیم به ترکیه هم رفت و باید آنجا یا در ادامه تمرینات پیش فصل در تهران 11 نفر خود را انتخاب می کرد اما در هر صورت بازهم معتقدم که باید به این مربی وقت بدهیم و او را حمایت کنیم هرچند معتقدم با حمایت الکی چیزی درست نمی شود. ما حمایت می کنیم اما نقاط صعف هم باید گفته شود.

 

گفتن نقاط ضعف تیم در این مقطع از فصل کار درستی است؟

این که نقطه ضعف های تیم را می گوییم دلیلی نمی شود که می خواهیم کسی را خراب کنیم بلکه منظور است این مشکلات وجود دارد و اگر برطرف نشود هرچقدر هم ما حمایت کنیم این تیم پیشرفت نمی کند.

 

درباره انتقاد به تیم فصل قبل از سوی سرمربی پرتغالی چه صحبتی دارید؟

ساپینتو می توانست خیلی راحت تر از این سوال فرار کند و قیاس او با تیم پارسال کار درستی نبود. در هر صورت هر مربی سلیقه خاص خود را دارد و یک مربی دفاع می کند و چشم به ضدحملات دارد و یک مربی دیگر در فاز هجومی و با پرس می تواند به هدفش برسد. اگر این صحبت مطرح می شد بهتر بود تا این که بگوید تیم مجیدی دفاع کرده و من حمله می کنم. به نظر من هر کدام دسته از این مربیان باید در کار خود متبحر باشند.

 

اما تیم هجومی ساپینتو تا این جای کار توقعات را برآورده نکرده است.

ما امتیاز می خواهیم و هر دو روش و سبک بازی تیم باید منجر به امتیاز و رسیدن به هدف شود کما اینکه این اتفاق فصل گذشته افتاد و تیم بدون شکست قهرمان شد. حالا هم اگر ساپینتو می خواهد تیمش بازی هجومی را دستور کار قرار بدهد باید این روش بازی هم به نتیجه و موفقیت ختم شود در غیر این صورت بازی زیبا و هجومی فایده ای ندارد. تیم فرهاد با وجود پین در فاز هجومی عالی کار کرد و این مربی هم باید اگر تیمش هجومی بازی می کند حریف را شکست بدهد که فعلا استقلال در این زمینه خوب کار نکرده است.

 

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: