جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: به گزارش خبرنگار بهمن امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با تسلیت ایام شهادت امام سجاد علیه السلام و با اشاره به اهمیت دوره دانشگاه فرماندهی و ستاد در ارتقا سطح کیفی و توان مدیریتی در ارتش، گفت: منطق و تجربه به ما نشان داده که مدیران و مسئولان ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران باید دوره دافوس را دیده باشند، به همین دلیل هم بعد از مدتی به نیروها و سازمان ها فرصت دادیم که این تدبیر را عملی کنند. از این به بعد نیز دستور دادیم کسی که دوره دافوس را نگذرانده باشد بر مناصب مدیریتی و فرماندهی منصوب نشود، مگر اینکه استثنایی وجود داشته و استدلال آنقدر قوی باشد که بتوان این مهم را نقض کرد.


فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه آینده ارتش و ارتش آینده از مسیر این دانشگاه می گذرد و با اشاره به دانشجویان خارجی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: به شما عزیزان خیر مقدم می گوییم و بسیار خوشحالیم که شما عزیزان در این دانشگاه حضور یافته اید و امیدواریم این تعاملات با کشورهای دوست و همسایه روز به روز گسترده تر و عمیق تر شود. این تعاملات را برای تحقق اهداف مقدس اسلام و سربلندی پرچم الله اکبر و سربلندی ملت های منطقه و ارتش های منطقه مفید می دانیم و برای توسعه و تعمیق آن اراده قوی داریم و این اراده را به کشورهای متبوع شما هم اعلام کرده ایم و در این لحظه نیز بر آن تاکید می کنیم.


فرمانده کل ارتش دوره تحصیل در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش را موقعیتی برای تغییر افسران و درجه داران ارتش دانست و گفت: حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و بهره‌مندی از دانش غنی اساتید بزرگ و توانمند این دانشگاه و استفاده از شرایطی که برای تحصیل در این دانشگاه فراهم شده است می تواند موجب تغییر بسیاری در افسران و درجه داران ارتش شود.


سرلشکر موسوی مهمترین دوره پیش بینی شده در ارتش جمهوری اسلامی ایران دوره تحصیل در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش دانست و افزود: اگرچه سایر دوره ها نیز اهمیت دارد و از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند اما دوره دافوس در حرکت آینده ارتش و نظام و انقلاب تأثیر بسیار دارد و باید با این نگاه به این دوره نگاه کرد و برای ثانیه ها و لحظه های آن برنامه داشت و از لحظه لحظه آن استفاده کرد.


وی ادامه داد: مدیریت در دوران جدید بسیار پیچیده‌تر و سختر از گذشته شده است، بنابراین در دانشگاه فرماندهی و ستاد و فرماندهی ارتش باید یک آمادگی و ظرفیت فرماندهی در سطوح بالا را فرا بگیرید و در حوزه کاری نیز ما دیگر با یک جنگ نظامی که صرفاً نظامی باشد و پیوست هایی نیز از عملیات روانی داشته باشد مواجه نیستیم، امروز ما با یک جنگ ترکیبی روبرو هستیم که تمام مولفه های قدرت در آن دخالت دارند، آن هم با قواعد و ویژگی های خودشان. به عنوان مثال شما شاهد جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگ و جنگ رسانه ای توامان هستید که گاهی همه اینها با هم ترکیب شده است. یک جنگ رسانه ای را با پشتیبانی اقتصادی، فرهنگی و نظامی مشاهد می کنید که حداقل یکی از این مولفه‌ها تغییر پیدا می کند.


فرمانده کل ارتش تصریح کرد: اگر فرماندهان قدرت تصرف و اشراف و توانایی مدیریت این مولفه ها را نداشته باشند، قطعاً در این شرایط جنگ ترکیبی نمی تواند موفق باشد، بنابراین کار شما بسیار پیچیده‌تر و مشکل تر از کار مدیریت در گذشته است.


وی خطاب به دانشجویان گفت: شما نباید دغدغه این که در چه مسئولیتی میخواهید مشغول باشید را داشته باشید، بلکه باید دغدغه شما آماده شدن هرچه بیشتر برای فردا باشد و مطمئن باشید که موارد دیگر درست خواهد شد. شما دانشجویان باید برای نقش افرینی هرچه بهتر و بیشتر برای اجرای بیانه گام دوم انقلاب اسلامی آماده شده و خود را مهیا کنید که افسران و ارتشی آماده و شایسته برای ظهور باشید.


فرمانده کل ارتش با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: فرماندهی معظم کل قوا در پاسخ به نامه ای از جوانان دغدغه مند ارتش فرمودند که انتظار من از شما این نیست که مشکلات را رصد و به فرماندهی کل گزارش دهید، انتظار من از شما ارتشیان این است که بروید خود را برای روزی که من بتوانم به شما تکیه کنم آماده کنید.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: