جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
گزارش خبری؛
طبق قرارداد و منطق موجود باید دراگان اسکوچیچ در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی فوتبال بنشیند، اما با انتخاب رئیس جدید فدراسیون شاید در آستانه این رقابت‌ها نیمکت تیم ملی دچار تغییر و تحولاتی شود.
کد خبر: ۱۶۸۵۲
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۱

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه ورزش: تیم ملی فوتبال ایران تا کمتر از سه ماه دیگر در حالی باید در بزرگترین آوردگاه فوتبال در دنیا شرکت کند که با توجه به اتفاقات اخیر رخ داده در فوتبال کشور هنوز مشخص نیست که چه کسی سکان هدایت تیم ملی را در این رقابت ها برعهده خواهد داشت.

 

البته طبق قرارداد و منطق موجود باید دراگان اسکوچیچ کراوات در جام جهانی قطر روی نیمکت تیم ملی فوتبال بنشیند اما با انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال شاید در آستانه این رقابت‌ها نیمکت تیم ملی دچار تغییر و تحولاتی شده تا به این واسطه سرمربی کروات جای خود را به یک مربی دیگر بدهد.

 

از زمانی که اسکوچیچ هدایت تیم ملی را برعهده گرفته است مدام درباره صلاحیت این مربی در زمینه حضورش روی نیمکت تیم ملی صحبت هایی مطرح می شود و افراد متعددی در این زمینه معتقدند که با توجه به سابقه و کارنامه این سرمربی، وی صلاحیت هدایت تیم ملی در جام جهانی را ندارد اما به همان اندازه برخی از حامیان او معتقدند همانطور که این سرمربی کروات تیم ملی ایران را به جام جهانی رساند باید خود او هم در این رقابت ها تیم ملی فوتبال ایران را هدایت کند.

 

این در حالی است که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که بعد از دو سال و نیم دوباره به فدراسیون فوتبال برگشته است در صحبتهایی قبل از انتخاب مجدد خود اعلام کرده بود برای اسکوچیچ احترام قائل است اما اگر یک بار دیگر ریاست فدراسیون فوتبال را عهده دار شود ترجیح می دهد سکان هدایت تیم ملی در جام جهانی را به فردی بسپارد که در این زمینه با تجربه به شمار رفته و ترجیحاً سابقه حضور در تیم ملی را داشته باشد. او در این زمینه به تعریف و تمجید از کارلوس کی روش پرداخته بود.

 

اسکوچیچ رنگ جام جهانی را می‌بیند؟/هیچ گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی مطرح نیست

 

همچنین برخی دیگر معتقدند برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس هم در زمره تعریفات مهدی تاج قرار گرفته و او نیز با توجه به نحوه قراردادش با تیم ملی عمان می تواند یکی از گزینه های هدایت تیم ملی باشد.

 

با همه این تفاسیر شنیده می شود قرار است در جلسه روز چهارشنبه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در این خصوص صحبت هایی مطرح شده و ادامه همکاری با اسکوچیچ یا حضور یک سرمربی دیگر در تیم ملی فوتبال به شور گذاشته شود.

 

نکته قابل توجه اینکه هنوز در این زمینه مهدی تاج بعد از انتخاب دوباره به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اظهار نظر قاطع و مشخصی را ارائه نکرده و همین موضوع ابهامات در زمینه ادامه همکاری اسکوچیچ با تیم ملی را افزایش می‌دهد، هرچند شنیده می‌شود برخی فشارها از بالا باعث شده است تاج برای ادامه همکاری با این مربی کروات تحت فشار باشد اما در هر صورت تاج یک وعده ای درباره انتخاب یک مربی باتجربه برای تیم ملی به منظور هدایت این تیم در جام جهانی را داده است و باید منتظر باشیم تا مشخص شود که سرانجام تیم ملی ایران با کدام مربی به جام جهانی قطر خواهد رسید.

 

نکته قابل توجه اینکه بر خلاف شنیده ها و جوسازی رسانه ای در خصوص مطرح شدن نام یکی دو گزینه ایرانی، نام هیچ گزینه ایرانی برای هدایت تیم ملی در رقابت های جام جهانی مطرح نیست.

|انتهای پیام|

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: