جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
در کشور بن بست نداریم اگر بر هم انباشتگی مشکلات وجود دارد به دستان مسئولین این گره‌ها نیز باز خواهد شد.
کد خبر: ۱۶۸۲۱
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۱

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن به نقل از خبرگزاری دانشجو، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در شهر تهران - شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱-گفت: امروز افتخار می‌کنم که در کنار ملجأ شریف حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام و امامزادگان همجوار ایشان، یکی از شنبه‌های خودمان را درخصوص توسعه خدمتگزاری در خصوص قرارگاه جهادی مسکن سپری می‌کنیم.

وی افزود: سال گذشته که قرارگاه جهادی مسکن رقم خورد سوال این بود که شهرداری چرا وارد این حوزه می‌شود، جواب بنده این بود که یکی از ویژگی‌های انقلاب و تاکیدات آن این بود که «ما می‌توانیم» را در ابعاد مختلف به اثبات برسانیم. واقعیت این است که اگر تک تک ما در کنار هم برای تحقق این مسأله نباشیم شعار " ما می‌توانیم"، شدنی نیست. یعنی باید من‌ها تبدیل به ما شود، لذا قرارگاه جهادی معطوف به توجه قطعی به مسکن بود.

زاکانی ادامه داد: سال‌ها در تهران این مسأله مطرح بود که تهران به شیوه‌ای گران بدون نیاز به پاسخ مردم اداره می‌شود و امروز حاصل آن شد که یک میلیون مسکن در تهران کم داریم، این مهم باعث حاشیه نشینی و مشکل تهیه مسکن چه در حوزه تملک و چه حوزه استیجاری شده است. این متفاوت از رویکرد انقلاب است، زیرا طبق رویکرد انقلاب باید گره از زندگی مردم باز کرد.

‌شهردار تهران اضافه کرد: مفتخریم امروز گام دیگری از خدمتگزاری را با مسوولان ری مشترکا پیش می‌بریم و در کنار مناطق ۲ و ۱۶ و ۲۰ حرکت جهادی در تأمین مسکن را اجرا می‌کنیم. هیچ مسئولی پاسخ شایسته‌ای در این باره ندارد که چرا باید قریب به دو سوم پول و درآمد فردی در خانواده صرف سرپناه شود.

وی افزود: پس از ۱۰‌ها سال امروز به نقطه‌ای رسیدیم که برای حل مشکلات سد بزرگی بنام مسکن وجود دارد؛ در ازدواج، فرزندآوری و نرخ پایین جمعیت، بحث مشکل مسکن مطرح است.

وی با توجه به همکاری امروز با تولیت حضرت عبدالعظیم عنوان کرد: مفتخریم در مدیریت شهری در کنار سایر مسئولین، با تفاهم نامه‌هایی که با مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهیم کار‌ها را پیش ببریم.

زاکانی بیان کرد: نیاز منطقه به یک طبقه اضافی در این محله، به دولت جهادی و انقلابی منعکس شد و با همکاری میراث این مهم محقق و باعث گره گشایی شد. بدین ترتیب امیدواریم بتوانیم امروز به سه دهه اذیت و آزار مردم خاتمه دهیم.

شهردار تهران در پایا تاکید کرد: در کشور بن بست نداریم اگر بر هم انباشتگی مشکلات وجود دارد به دستان مسئولین این گره‌ها نیز باز خواهد شد.

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: