جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
باز هم معضل بلیط‌فروشی؛
ز  روز گذشته‌ فروش بلیط پرواز‌های اربعین آغاز شد، اما این فروش بلیط پرواز‌ها حاشیه‌های را به همراه داشت. از اتمام موجودی بلیط پرواز‌های نجف در همان دقایق اولیه تا صف‌های طولانی روسای کاروان‌ها در دفاتر فروش باعث گله گی بسیاری از مسافران اربعین شده است.
کد خبر: ۱۶۸۱۴
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۷:۳۵
نویسنده : محبوبه کباری

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه اقتصاد: از  روز گذشته‌ فروش بلیط پرواز‌های اربعین آغاز شد، اما این فروش بلیط پرواز‌ها حاشیه‌های را به همراه داشت.

از اتمام موجودی بلیط پرواز‌های نجف در همان دقایق اولیه تا صف‌های طولانی روسای کاروان‌ها در دفاتر فروش باعث گله گی بسیاری از مسافران اربعین شده است. 

 

مشکلات فروش اینترنتی برطرف شد

حسن خوشخو معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص این مشکل ایجاد شده گفت: امروز تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل برخی مشکلات زیرساختی نتواستند اقدام به فروش بلیط کنند.

وی افزود: با توجه به مشکلات زیر ساختی و حجم بالای تقاضا چند سایت شرکت هواپیمایی دچار مشکل شده اند که تا ۲۴ ساعته آینده مشکل خود را حل می‌کنند.

وی ادامه داد: فروش بلیط به صورت پلکانی خواهد بود تا در طول این ۱۵ روز با کمبود عرضه بلیط روبرو و دچار مشکل نشویم و حدود ۳۰ درصد ظرفیت را امروز به فروش رسانده ایم.

پیش‌فروش بلیط‌های سفر اربعین شروع نشده تمام شد

فروش بلیط به صورت مستمر ادامه دارد

براساس این گزارش امسال ۵ درصد از ۵ میلیون نفر زائر اربعین از طریق بخش هوایی جابه جا خواهند شدند و سهم ایرلاین‌ها برای جابه جایی مسافران اربعین ۶۰ هزار نفر است که این ۶۰ هزار نفر از طریق ۹ شرکت هواپیمایی جابه جا خواهند شد.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم اعلام کرده است که فروش بلیط به صورت مستمر ادامه دارد. هیچ شرکت هواپیمایی از فروش بلیت پرواز‌های اربعین انصراف نداده است و تمامی ۹ ایرلاین اقدام به فروش با نرخ مصوب ۶ میلیون تومان در رفت وبرگشت خواهند کرد البته نرخ بلیت در ۴شهر مبدأ زاهدان، یزد، کرمان، مشهد ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

 

فروش بلیط اتوبوس ها با افزایش ۷۵ درصدی قیمت ها

گفتنی است از ۱۱ شهریور ماه هم فروش بلیط اتوبوس‌های اربعین به پایانه‌های مرزی آغاز شده و نرخ بلیط‌ها هم در این مسیر ۷۵درصد افزایش داشته و نرخ بلیتطهای اتوبوس‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان متناسب با تعداد صندلی‌ها تعیین شده است.

داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری اعلام کرده است: طبق برنامه ریزی صورت گرفته به هر تعداد زائری که به پایانه‌ها مراجعه می‌کند بلیت در نظر گرفته شده و سرویس‌های فوق العاده نیز براساس عرضه و تقاضا آماده است تا زائران به راحتی دسترسی داشته باشند و بتوانند به سمت مرز‌ها حرکت کنند.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پاسخ به امکان فروش بلیط به صورت رفت و برگشت؛ گفت: شرایط بازگشت شرایط پیچیده‌ای است که ممکن است با توجه به ترافیک، ناوگان به موقع نرسد یا زائر نتواند برسد که خلاء بین این دو ممکن است مشکلاتی بوجود آورد و با توجه به نبود امکان قطعی آمار اطلاعات در سفر‌های برگشت و نبود امکان برنامه ریزی، سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ راه اندازی شده است تا زائرانی که زمان بازگشت تقاضای استفاده از حمل و نقل عمومی دارند پیامکی را به سرشماره ۲۰۰۰۱۴۱ ارسال و مرز ورودی را مشخص کنند که براساس آن، ناوگان را به صورت خطی یا دوره‌ای آماده می‌کنیم تا زائر به محض ورود به مرز بتواند استفاده کند.

 

قطار تهران _ کربلا راه اندازی شد

در بخش حمل ونقل ریلی هم قطار تهران کربلا در نظر گرفته شده که هفته گذشته اولین قطار این مسیر راه اندازی شده و فروش بلیط هم در این مسیر به صورت کاروانی است.

انتهای پیام 

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: