جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چرخ مسکن در دولت قبل زنگ‌زده و در گِل فرو رفته بود، لذا حرکت جدیدی در حوزه مسکن آغاز کردیم که با همراهی مردم به سرعت به جلو خواهد رفت.
کد خبر: ۱۶۷۹۱
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۳

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های مدیریت شهری که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار کرد: خانه‌سازی و آبادانی کار بسیار سخت و دشواری است، گفت: البته باید این کار را به مردم واگذار کنیم و شهرداری‌ نیز در این فرآیند تسهیل‌گر باشد.

وی گفت: در دولت قبل، وزیری با یک بیان غیرمنطقی منجر به توقف ساخت‌و‌ساز شد، و بیانات این مسئول موجب زنگ‌زدگی چرخ مسکن شد و امیدواریم این چرخ زنگ‌زده و در گِل فرو که هم‌اکنون به حرکت درآمده سرعت بیشتری را به خود بگیرد و شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: در دولت سیزدهم باید چهار میلیون مسکن ساخته شود اما خود مردم نیز باید به میدان بیایند تا چرخ زنگ زده و در گِل فرو رفته مسکن به حرکت در بیاید.

چمران ادامه داد: ما بهترین مسکن ها را در طول تاریخ ساخته ایم و معماری ما زبانزد و نمونه بوده است؛ روستاهایی داشتیم و خانه هایی که همین مردم ساختند و ان‌شاالله در نفرآباد هم ساخته می شود.

وی بیان کرد: تجربه ای در مسکن مهر داشتیم و واحدهایی ساخته شد و مردم استفاده کردند اما امسال با یک معماری قشنگ و قبول که براساس نیازمندی ها و مصالح مردم باشد باید کار انجام شود.

چمران با تاکید بر الگوی معماری ایرانی اسلامی، در ساخت‌وسازها خاطرنشان کرد: معماری واحدهای مسکونی باید به گونه ای باشد که آرامش و آسایش مردم را تامین کند به ویژه در محله نفرآباد که مجاورت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) واقع شده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: