جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
رئیس سازمان انرژی اتمی ‌با بیان اینکه چند کشور محدود قدرتمند جهان دارای چرخه سوخت هسته‌ای هستند، ابراز داشت: چرخه سوخت انحصاری است و امروز که دعوای انرژی است همه آنان به برق اتمی روی آوردند و در صدد توسعه این پایگاه‌های تولید برق اتمی هستند.
کد خبر: ۱۶۷۹۰
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۴

به گزارش رسانه تحلیلی تصویری بهمن، به نقل از تسنیم، محمد اسلامی شامگاه جمعه در یادواره 110 شهید پایگاه آیت‌الله سعیدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین تاکید ویژه‌ای دارند و ما بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم روی برنامه‌های دشمن تمرکز کنیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در نتابیدن پیروزی انقلاب اسلامی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دشمن به شدت با آن برخورد می‌کند، افزود: جنگ تحمیلی یکی از گزینه‌های برخورد دشمنان با ایران است؛ هیچ انقلابی را به غیر از جمهوری اسلامی نداریم که در یک روز شاخص‌ترین افراد و مسئولان را از دست بدهد و ما شهدای ترور زیادی را تقدیم کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه پرونده هسته‌ای نیز ساخته شده همین جریان ترور است، ابراز داشت: 20 سال است که با اخبار جعلی برای جمهوری اسلامی پرونده درست کردند و مردم و کشور در این سال‌ها این موضوع را لمس کردند.

وی گفت: برخی عنوان می‌کنند که با دشمن کاری نداشته باشیم؛ هیچ موقع در طول تاریخ اقدامی از سوی جمهوری اسلامی انجام نشده که باعث تحریک آمریکا شود؛ جمهوری اسلامی هیچگاه از آمریکا تبعیت نمی‌کند و این موضوع برای دشمن قابل تحمل نیست.

اسلامی با بیان اینکه فروش نفت کشور نسبت به اوایل انقلاب یک ششم اما جمعیت 2.5 برابر شده است، تصریح کرد: اصل موضوع تحریم، تسلیم و خلع سلاح کردن است و در بسیاری از کشورها این مسیر را رفتند اما در جمهوری اسلامی این تحریم نه به تسلیم ختم شده بلکه برای این نظام مقدس مایه عزت شده است.

وی ضمن اشاره به تلاش دشمن در راستای جدا کردن افراد از بدنه نظام و عدم دستیابی جمهوری اسلامی به انرژی هسته‌ای تاکید کرد: موضوعی که استکبار به دنبال آن بوده این است که دشمن سعی کرده از دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری پیشرفته جلوگیری کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن اشاره به کاربرد انرژی هسته‌ای در فضا، دریا، برق، پزشکی و سایر حوزه‌ها افزود: ما در کشور پروژه‌‌هایی داشتیم که با عدم همکاری طرف خارجی متوقف شده و امروز با تکیه بر توان داخلی این پروژه پرشتاب در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه چند کشور محدود قدرتمند جهان دارای چرخه سوخت هسته‌ای هستند، ابراز داشت: چرخه سوخت انحصاری است و امروز که دعوای انرژی است همه آنان به برق اتمی روی آوردند و در صدد توسعه این پایگاه‌های تولید برق اتمی هستند.

اسلامی با بیان اینکه هر جا نگاه تدارکاتی به موضوع کردیم پشت در تحریم گرفتار شدیم، گفت: آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار است نیازمند نیروی انسانی مومن  فداکار، عالم و باثبات قدم است و از این رو باید فضا به‌گونه‌ای باشد تا این شرایط بیش از پیش فعال باشد.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از جنگ اقتصادی آسیب به پول ملی است، تصریح کرد: این به این معنی است که همه اقدامات باید در راستای حفظ ارزش پول ملی باشد و لازم است تا هر گامی بر‌می‌داریم در راستای تقویت ارزش پول ملی باشد. در حالی که در دو سال اخیر آثار این اقدامات دشمن را دیدیم اما در طول یک سال اخیر اقدامات مهمی در راستای حفظ ارزش پول ملی انجام شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه آنچه که باید انجام شود با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی باشد، تاکید کرد: در ساز‌مان انرژی اتمی در یک سال اخیر دستاوردهایی که در حوزه غنی‌سازی داشتیم و برنامه‌های ‌که در راستا‌ی قانون اقدام راهبردی انجام شد بحمدالله سبب شد ‌تا دشمنان برای برگشت ‌به تعهدات‌‌‌شان تصمیم بگیریند.

وی با بیان اینکه مذاکرات نشان می‌دهد که ‌قدرت صنعت هسته‌ای تاثیر مضاعفی در روند مذاکرات داشته است، تصریح کرد: ‌باید از ‌این فرصت استفاده کرده تا ‌تحریم‌های ظالمانه علیه ایران لغو شود و به دشمنان توصیه می‌کنیم راه مردم ایران را با این حرکت‌هایی ایزایی مسدود نکنند.

وی با بیان اینکه پرتودهی به محصولات کشاورزی باعث کاهش ضایعات کشاورزی می‌شود، افزود: بر اساس اعلام وزارت جهاد  کشاورزی از 120 میلیون تن محصولات کشاورزی 30 میلیون تن ضایعات داریم و این پرتودهی باعث می‌شود از ضایعات به حد زیادی بکاهد.

اسلامی ضمن اشاره به تولید کیت بومی غربالگری نوزادان ابراز داشت: این کیت باعث تشخیص 56 بیماری می‌شود و با تغذیه و درمان موجب می‌شود تا این بیماری به نسل‌های آینده منتقل نشود. این در حالی است که هر کیت یک هزار و 600 دلار ارزش دارد و این کیت را نیز به ما نمی‌دهند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: