جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفتگو با بهمن:
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: در رابطه با توافق برجام به نظر من توپ الان در زمین اروپایی ها است. ما الزاماتی که برای تعهدات خود داشتیم انجام دادیم و حالا آنها باید وظایف خود را انجام بدهند و تکلیف قانونی و معاهدات برجامی را عملیاتی کنند.
کد خبر: ۱۶۷۵۹
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۷

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه سیاست: حجت الاسلام سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بهمن در رابطه با روند برجام و آخرین تحولات آن، گفت: در رابطه با توافق برجام به نظر من توپ الان در زمین اروپایی ها است. ما الزاماتی که برای تعهدات خود داشتیم انجام دادیم و حالا آنها باید وظایف خود را انجام بدهند و تکلیف قانونی و معاهدات برجامی را عملیاتی کنند.

 

وی افزود: این‌ها هر روز بهانه می‌گیرند و یک چیزهایی از این معاهدات استخراج می کنند که برای ما قابل قبول نیست. بخصوص در رابطه با سپاه که می‌گويند سپاه مستثنی است، سپاه تروریست است و ما سپاه را قبول نداریم؛ ما هم توافق برجامی بدون سپاه را نمی‌پذیریم. چرا که سپاه یکی از نهادهای بسیار مهم و مردمی کشور ماست. امام (ره) فرمودند: اگر سپاه نبود کشور هم نبود. ما به وجود سپاهیان و پاسداران صدیق نظام افتخار می‌کنیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: ما در بحث برجام هم عزت و هم مصلحت و حکمت را در نظر می‌گیریم. البته در مسائل سیاست خارجه، فرمایش و تصمیمات حضرت آقا برای ما تعیین کننده است.

 

موسوی ادامه داد: در اینجا لازم می‌بینم از تیم مذاکره کننده و در رأس آن‌ها از وزیر امور خارجه مان که انصافا زحمت می‌کشند و شبانه روز در این زمینه فعالیت می‌کنند قدر دانی کنم. این‌ها هم باید مصالح کشور و مصالح مردم را در قاطبه معاهدات خود در نظر بگیرند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: ما باید الان بر روی منویات اقتصاد مقاومتی که حضرت آقا فرمودند پا فشاری کنیم. یعنی کشور را خودمان بسازیم، کشاورزی را خودمان توسعه دهیم، صنعت مان را خودمان گسترش دهیم، خود اتکا باشیم، روی پای خودمان بایستیم و به سمت دشمن دست دراز نکنیم. در حوزه های مختلف منابع قوی انسانی داریم. امروز در حوزه پهپاد و موشک پیشرفت چشمگیری داشتیم و شرق و غرب از ما پهپاد مطالبه می‌کنند. منابع قوی انسانی ما دست به چنین کار بزرگی زده است. ما باید از مواهب الهی که در کشور به شکل فراوان وجود دارد بهره برداری کنیم. حضرت آقا در فرمایشاتشان بارها به این موضوع اشاره کردند و به مجلس انقلابی و دولت یاد آوری کردند که باید روی پای خودمان بایستیم.

 

موسوی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطر نشان کرد: امروز مشکلات معیشتی مردم را زجر می دهد. امیدوار هستیم دولت آقای رئیسی با هر مکانیزم و هر طریقی که بتواند برای تأمین معیشت مردم کمک کند، در این زمینه کوتاهی نکند. ما هم به عنوان مجلس در خدمت دولت و مردم و خدمتگزار نظام و سرباز ولایت هستیم.

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: