جهان بر بد‌ اندیش تنگ آوریم!

      
بر اساس نظرسنجی شرکت ایپسوس؛
طبق یک نظرسنجی در انگلیس حدود ۴۹ درصد از شرکت کنندگان معتقدند بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس از جنگ جهانی دوم تا به امروز کمترین کارآیی و بدترین عملکرد ممکن را در دولت به ثبت رسانده است.
کد خبر: ۱۶۷۱۲
۱۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۶

رسانه تحلیلی تصویری بهمن، گروه امنیت ملی و سیاست خارجی: شرکت ایپسوس در نظرسنجی که اخیراً در میان شهروندان انگلیسی انجام داده از آن‌ها خواسته تا در مورد نحوه عملکرد نخست وزیران انگلیس از سال ۱۹۴۵ تا به امروز نظر بدهند و آن‌ها را طبق کارنامه کاریشان طبقه بندی کنند.

 


حدود ۴۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس از جنگ جهانی دوم تا به امروز کمترین کارآیی و بدترین عملکرد ممکن را در دولت به ثبت رسانده است.

 


در این میان و پس از بوریس جانسون ترزا می‌با ۴۱ درصد و دیوید کامرون با ۳۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 


از نظر افرادی که در این نظرسنجی حضور داشتند، محبوبترین نخست وزیر پس از جنگ جهانی دوم وینسون چرچیل بوده که بیش از ۶۲ درصد از مردم انگلیس گفته اند او به عنوان نخست وزیر عملکرد قابل قبولی را در زمان تصدی خود به ثبت رسانده است.

 


در مجموع ۱۱۰۰ شرکت کننده در این نظرسنجی، اما تنها حدود ۳۳ درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که جانسون عملکرد خوبی در دوران مسئولیت خود داشته است. در این بخش تونی بلر با ۳۶ درصد آرا و مارگارت تاچر با ۴۳ درصد به ترتیب رتبه‌های سوم و چهارم را بعد از چرچیل به دست آورده اند.

 


در حالی که بوریس جانسون این روز‌ها خود را برای خداحافظی از نخست وزیری انگلیس آماده می‌کند، بیشتر مردم کشورش بر این باورند که او در تاریخ چند دهه اخیر انگلیس بدترین و ضعیفترین عملکرد را به نمایش گذاشته است.

 


چهره سیاسی بوریس جانسون در میان شهروندان انگلیس از زمان آغاز همه گیری کرونا در جهان و به ویژه پس از ماجرای "پارتی گیت" و ماجرای برگزاری دورهمی نخست وزیر انگلیس به مناسبت روز تولدش در ژوئن ۲۰۲۰ و زیر پا گذاشتن قوانین قرنطینه درست زمانی که به دستور مستقیم جانسون مردم کشورش مجبور به رعایت بسیاری از محدودیت‌های کرونایی بودند برایش دردسرساز شد.

 


پس از این نیز پلیس لندن ۱۲۶ جریمه برای ۸۳ نفر از اعضای دفتر نخست وزیر صادر کرد که همگی به نقض قوانین قرنطینه محکوم شده بودند.

 


ماجرای کریس پینچر هم به عنوان نماینده پارلمان و معاون ناظر بر عملکرد نمایندگان حزب محافظه کار که توسط نخست وزیر به این سمت برگزیده شده بود نقش زیادی در تبدیل شدن جانسون به چهره‌ای منفور در تاریخ انگلیس داشت.

 


پینچر در زمان تصدی خود متهم به روابط نامشروع در حالتی غیرعادی با دو نفر از همکارانش شده بود اتفاقی که روند سقوط نخست وزیر را بسیار تسریع کرد.

 


در ابتدا دفتر جانسون بسیار تلاش کرد که نشان دهد از ماجرای آقای پینچر کاملاً بی اطلاع بوده است، اما در ادامه تحقیقات، نادرستی این ادعا‌ها برای قانونگذاران انگلیس به اثبات رسید. بعد‌ها و با ادامه دار شدن این ماجرا بوریس جانسون مجبور شد تا به خاطر انتصاب این فرد به سمتی اجرایی عذرخواهی کند.

 


انگلیس در سال جاری میلادی به گفته سازمان‌های آماری و اقتصادی این کشور بیشترین میزان تورم را تجربه کرده و به حدود ۱۰ درصد رسیده که در یک دهه اخیر بی سابقه است.

 


افکار عمومی، اما در انگلیس عملکرد‌های نادرست نخست وزیر و تصمیمات وی در عرصه جهانی و بین المللی را دلیل اصلی این تورم می‌دانند. جانسون از ابتدای آغاز بحران اوکراین از حامیان دولت زلنسکی بود و تا به امروز علی رغم مشکلات عدیده داخلی کمک‌های مالی و نظامی فراوانی به کی یف ارسال کرده است.

 


در مقابل برای جبران این هزینه کرد در داخل انگلیس به ویژه در سال جاری میلادی میزان مالیات بر مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی به شدت افزایش یافته و نیز دولت شهروندانی را که بیش از ۳۴ هزار پوند در سال درآمد دارند مجبور کرده که مالیات بیشتری پرداخت کنند.

 


حالا هم با نزدیک شدن به فصل سرما انگلیس یکی از کشورهاییست که با بحران جدی در عرصه انرژی و سوخت مواجه است. مقامات این کشور بار‌ها به مردم هشدار داده اند که امسال باید منتظر زمستانی سخت و استخوان سوز باشند. این‌ها نتیجه تمام اقداماتی است که موجب شده تا امروز بوریس جانسون بتواند در بدترین‌های تاریخ انگلیس مقام نخست را از آن خود کند!

 

انتهای پیام

نظرات بینندگان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب‌سایت منتشر خواهد شد
* متن پیام:
نام و نام خانوادگی:
ایمیل: